Zwycięstwo w Lęborku w trzecim test-meczu (zdjęcia)

Wejherowianie wygrali drugi z rzędu mecz sparingowy z niżej notowanym przeciwnikiem z Lęborka, który bierze udział w rozgrywkach III-ligowych.

Bramki zdobywali Krzysztof Wicki (dwukrotnie) oraz Przemysław Mońka i z rzutu karnego, po zagraniu ręką przeciwników, Łukasz Nadolski.

Trener Kotas nietypowo ustawił w tym spotkaniu Piotra Kołca, który zagrał jako środkowy obrońca. W barwach WKS-u wystąpili również m.in. nowy nabytek Kamiński oraz testowany Proena.

Szkoleniowiec wejherowian dał w tym meczu szansę również Kacprowi Małolepszemu, który ostatnie pół roku przebywał na wypożyczeniu w Błyskawicy Reda Rekowo.

Z kolei w barwach Pogoni mogliśmy ujrzeć parę znajomych twarzy: dwójkę zawodników, która grała w młodzieżowych zespołach Gryfa – Katzora oraz Wesserlinga oraz pomocników Łukasza Kłosa i Macieja Szymańskiego, który podobnie jak Kołc, niespodziewanie wcielił się w rolę środkowego obrońcy.

W TYM MIEJSCU obejrzą Państwo zdjęcia z tego spotkania dzięki uprzejmości oficjalnej strony Pogoni.

Kolejny mecz wejherowianie zagrają już w najbliższą środę na boisku w Cetniewie/Władysławowie. Przeciwnikiem będzie I-ligowa Pogoń Siedlce, która zajmuje w tabeli wysokie 4. miejsce z dorobkiem 29 punktów po 19. kolejkach.

 

Pogoń Lębork – Gryf Wejherowo 0:4 (0:1)

Bramki: 23′, 90′ K.Wicki (dwie), 67′ P.Mońka, 70′ Ł.Nadolski (karny)

 

Pogoń: Labuda (’46 Katzor) – Wesserling (’75 Stankiewicz), Szałek, Szymański, Stankiewicz (’46 Skibicki), Kajca (’75 Frącek), Słowiński (’80 Brzozowski), Wólkiewicz, Kłos, Byczkowski (’60 Sadowski), Madziąg (’78 Kliński)

GRYF: Dawid Leleń – Paweł Brzuzy, Piotr Kołc, Przemysław Kamiński, Maciej Dampc, Przemysław Mońka, Łukasz Nadolski, Jacek Wicon, Krzysztof Wicki, Dawid Tomczak, Paweł Czychowski

W drugiej połowie grali równiez: Arkadiusz Proena, Mateusz Goerke, Michał Marczak, Kacper Małolepszy, Adrian Bednarski.