Zwycięstwem zakończyć kolejny sezon (II liga)

Już jutro o godzinie 13:00 na Wzgórzu Wolności będziemy świadkami ostatniej odsłony II ligi w rozgrywkach 2018/2019. WKS, który w zeszłym tygodniu zapewnił sobie utrzymanie na tym poziomie, podejmie Stal Stalową Wola. Dla jednych i drugich będzie to spotkanie, aby w dobrych humorach zakończyć obecną kampanię i ewentualnie minimalnie poprawić swoją lokatę w tabeli.

Przyjezdni z dorobkiem 48 punktów (podobnie jak Pogoń Siedlce, dwa „oczka” mniej ma Resovia i Znicz) zajmują 7. pozycję w ligowym zestawieniu. Zdecydowanie lepiej prezentowali się na „własnym” obiekcie (mecze rozgrywane były w Boguchwale), gdzie zdobyli 36 punktów (trzecia najlepiej punktująca drużyna w meczach domowych). Co ciekawe, Stal jako jedyna drużyna zdobyła tyle samo bramek, co straciła – po 44.

Dla podopiecznych trenera Fabianowskiego był to już dziewiąty sezon w II lidze. Najlepszym strzelcem zespołu jest Adrian Dziubiński, który zdobył osiem bramek. Dwóch zawodników może pochwalić się występami w Ekstraklasie. Piotr Mroziński zanotował 40 spotkań dla Widzewa (1 bramka) i 1 dla Wisły Płock a Adam Waszkiewicz 17-stokrotnie reprezentował Jagiellonię Białystok. W kadrze Stali znajdziemy Michała Trąbkę, który reprezentował żółto-czarne barwy jesienią sezonu 2017/2018, kiedy to zagrał w czternastu spotkaniach, zdobywając dwie bramki. W trwającej kampanii Michał jest pierwszoplanową postacią ekipy ze Stalowej Woli – wystąpił we wszystkich spotkaniach, z czego w trzydziestu w pierwszej jedenastce. Zdobył również cztery bramki.

Jesienią górą była Stal, która wygrała 4:2. Do przerwy utrzymywał się wynik remisowy, do czego przyczyniły się bramki Kołca i Koziary, jednak po zmianie stron gospodarze wypunktowali Gryfa:

W ubiegłym tygodniu Stal pokonała Górnika Łęczna 2:1 po samobójczym trafieniu Sasina oraz rzucie karnym Mistrzyka:

Bilans siedmiu dotychczasowych meczów pomiędzy Stalą a WKS-em jest na korzyść jutrzejszych gości, którzy wygrywali aż pięciokrotnie. W dwóch pozostałych pojedynkach padł remis:

04.11.18 Stal Stalowa Wola – Gryf Wejherowo   4:2
19.11.17 Gryf Wejherowo – Stal Stalowa Wola   0:1
30.07.17 Stal Stalowa Wola – Gryf Wejherowo   1:1
29.04.17 Stal Stalowa Wola – Gryf Wejherowo   1:0
01.10.16 Gryf Wejherowo – Stal Stalowa Wola   0:1
14.05.16 Gryf Wejherowo – Stal Stalowa Wola   1:1
24.10.15 Stal Stalowa Wola – Gryf Wejherowo   3:0

Jednak to gryfici wygrali trzy ostatnie domowe spotkania w tym sezonie, a Stal ostatni raz na wyjeździe wygrała…18 października, notując później pięć porażek i trzy remisy w delegacjach.

Trener Szymkowicz będzie miał do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników. Jedynie Mateusz Goerke musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Miejmy nadzieję, że będzie to okazja to pokazania się dla wejherowskich juniorów, którzy regularnie trenują ze starszymi kolegami.

 

Arbitrem tego spotkania będzie dobrze znany na Wzgórzu, pan Konrad Aluszyk, który w tym sezonie prowadził już dwa spotkania w Wejherowie – w 20. kolejce z Resovią (1:0) oraz w 24. kolejce z Pogonią Siedlce (1:1). Wówczas arbiter ukarał zawodników kolejno sześcioma oraz trzema żółtymi kartkami. Dodatkowo podyktował rzut karny przeciwko rzeszowianom, którego pewnie wykorzystał Wicki. Aluszyk prowadził także mecz z 30. kolejki, kiedy to Stal podejmowała Olimpię Elbląg (1:0; cztery upomnienia). We wszystkich sześciu prowadzonych w tym sezonie spotkaniach sędzia ukarał zawodników dwudziestoma pięcioma żółtymi kartkami, jedną czerwoną i odgwizdał trzy rzuty karne.

 

34. kolejka II ligi w sezonie 2018/2019     WKS Gryf Wejherowo (13.) – Stal Stalowa Wola (7.)     19 maja br. (niedziela) godz. 13:00 stadion przy ul. Wzgórze Wolności 1, 84-200 Wejherowo