Żółto-czarny Mikołaj!

Kibice ze Wzgórza Wolności, którzy parę lat temu brali udział w ogólnopolskim projekcie „Szlachetna Paczka”, zainspirowani tym wydarzeniem, postanowili sami zorganizować podobną akcję, którą nazwali „Żółto-czarny Mikołaj”.

Aneta Romanowska i Mateusz Wittbrodt, pomysłodawcy tej zbiórki, krótko opisali, jak do tego doszło i co ma ona na celu:

„Po skontaktowaniu się z różnymi placówkami, które opiekują się dziećmi w naszej okolicy, wybraliśmy dwie, którym chcemy pomóc. Pierwsza z nich to Dom Dziecka w Luzinie, w którym dzieciom najbardziej potrzebny jest projektor z ekranem i to jest GŁÓWNY CEL naszej zbiórki. Oprócz tego oczywiście nie zabraknie paczek ze słodyczami dla dzieci.

Drugą placówką, której chcemy pomóc jest świetlica opiekuńczo-wychowawcza, znajdująca się przy ulicy Kopernika, gdzie czas spędzają głównie dzieci z uboższych lub problematycznych rodzin. Tam postanowiliśmy, że wszystkim dzieciom sprawimy paczki ze słodyczami oraz zabawkami (prawie 30 pociech).

Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o kontakt i poważne potraktowanie tej akcji. Jest już pewna grupa ludzi mocno zaangażowanych, ale to nadal niewiele, potrzebujemy jeszcze większego wsparcia. Pomóc można na kilka rożnych sposobów: od podarowania symbolicznej kwoty po przekazanie nam zakupionych słodyczy czy też zabawek.

Liczymy, że staniemy na wysokości zadania i nie zawiedziemy tych dzieci, którzy potrzebują pomocy!

Akcję planujemy zakończyć do 2-ego grudnia, żeby w ostatnich dniach prezenty popakować i 6-ego grudnia odwiedzić odpowiednie placówki i podarować dzieciom odrobinę szczęścia!”

 

Kontakt telefoniczny do Anety Romanowskiej : 515-440-588