Zmiana na stanowisku trenerskim

Ostatnie wyniki wejherowskiego Gryfa (jeden punkt w siedmiu spotkaniach), w tym wczorajsza wysoka porażka z Polonią Bytom, przelały czarę goryczy i zmusiły Zarząd WKS-u do podjęcia natychmiastowych kroków. W dniu dzisiejszym działacze podziękowali za współpracę trenerowi Tomaszowi Kotwicy oraz jego asystentowi, również trenerowi bramkarzy, Adamowi Dudzie.

Tomasz Kotwica, który w tym roku skończył 29 lat, był zawodnikiem Gryfa w latach 2011-2012. W tym czasie wystąpił 37 III-ligowych spotkaniach i w 5 meczach pucharowych zdobywając łącznie trzy bramki, w tym jakże pamiętną na warszawskim stadionie w ćwierćfinałowym meczu PP z Legią. Trenerem żółto-czarnych był od połowy czerwca 2014 roku do dnia dzisiejszego. W tym czasie prowadził zespół w 30 spotkaniach w III lidze (21-5-4), dzięki którym osiągnął awans oraz 11 w II lidze (2-3-6).

Z kolei Adam Duda, który ostatnio obchodził 39. urodziny, reprezentował barwy Gryfa w połowie lat dziewięćdziesiątych oraz ponownie w latach 2011-2015.

Z tego miejsca, redakcja strony oraz Zarząd Klubu wraz z zawodnikami i kibicami pragnie podziękować trenerom Kotwicy i Dudzie za cały ten okres pełen wzlotów i upadków.

Jutro (wtorek, 06.10) w godzinach wieczornych poznamy nazwisko nowego szkoleniowca Gryfa Wejherowo.