Zespół, który jeszcze nie wygrał na wyjeździe – Stal Stalowa Wola

W najbliższą sobotę (1-wszego października) o godzinie 16:00 gryfici podejmą na własnym boisku drużynę Stali Stalowa Wola, która zajmuje obecnie 13. miejsce w ligowej tabeli.

Jest to siódmy z rzędu sezon Stali na tym poziomie rozgrywkowym. Do tej pory w dziesięciu spotkaniach zgromadziła ona dziesięć „oczek” – dwa zwycięstwa, cztery remisy i cztery porażki przy bilansie bramkowym 12-19. Jedynie Warta Poznań ma więcej straconych bramek. Czternaście z tych trafień Stal straciła na wyjazdach (przy pięciu bramkach zdobytych). Dodatkowo, obok Olimpii Elbląg, Polonii Warszawa i Olimpii Zambrów, nie udało im się jeszcze zdobyć kompletu punktów na obcym stadionie (dwa remisy i trzy porażki). Ich wyniki prezentują się następująco:

  1. kolejka wyjazdowe 0:3 z Odrą Opole,
  2. kolejka domowe 1:2 z Radomiakiem (bramka Gębalskiego),
  3. kolejka wyjazdowe 0:2 z Polonią,
  4. kolejka domowe 1:0 z Puszczą (Mistrzyk),
  5. kolejka wyjazdowe 1:1 z Olimpią Elbląg (Essam),
  6. kolejka domowe 0:0 z Rozwojem,
  7. kolejka wyjazdowe 3:3 z Wartą (Gębalski, Essam, Korczyński),
  8. kolejka domowe 2:2 z Błękitnymi (Mistrzyk, Gębalski),
  9. kolejka wyjazdowe 1:5 z GKS-em Bełchatów (Dziubiński),
  10. kolejka domowe 3:1 z Olimpią Zambrów (Essam, Gębalski, Dziubiński).

Wszyscy strzelcy (poza Mistrzykiem) zostali pozyskani w letnim okienku transferowym.

Trenerem zespołu od lipca bieżącego roku jest Rafał Wójcik a kadrę tworzą zawodnicy urodzeni wyłącznie po 1991 roku – za wyjątkiem Adriana Gębalskiego, urodzonego w 1989 roku. Bruno Żołądź jako jedyny miał okazję wystąpić na boiskach Ekstraklasy (dwa występy w Cracovii Kraków).

Zeszły sezon nie był udany dla ekipy ze Stalowej Woli, bowiem zajęła ona 15. miejsce, do końca walcząc o utrzymanie. Zdobyła wówczas 37 punktów w 34 meczach (9-10-15, bramki 36-48) a jej najlepszym strzelcem zostali Damian Łanucha i Tomasz Płonka (po 8 trafień). Obaj występują jednak już w innych klubach: Łanucha w Karpatach Krosno a Płonka w Rakowie Częstochowa. W minionych rozgrywkach w pojedynkach ze Stalą, Gryf wysoko przegrał na wyjeździe, bo aż 0:3. Z kolei u siebie zremisował 1:1 (bramka Okuniewicza), tracąc prowadzenie w ostatnich minutach meczu.

Sędzią tego spotkania będzie pan Piotr Łęgosz, 31-latek z Włocławka, który w obecnym sezonie prowadził trzy spotkania II ligi.

Poniżej całe, zwycięskie spotkanie Stali z 10. kolejki przeciwko Olimpii Zambrów: