Żegnamy II ligę dalekim wyjazdem do Rybnika

W sobotę o godzinie 17:00 ostatni pojedynek w tym sezonie na boiskach drugoligowych rozegra wejherowski Gryf. Przeciwnikiem na boisku w Rybniku będzie miejscowy ROW 1964, który zajmuje obecnie 13. lokatę w tabeli z 37 punktami na koncie.

Ich bilans to dziewięć zwycięstw, dziesięć remisów oraz czternaście porażek, bramki 34-45. Zdecydowanie lepiej prezentują się na własnym obiekcie (7-3-6, bramki 20-20) niż na wyjazdach (2-7-8, bramki 15-25).

W ostatnim ligowym pojedynku ROW zremisował w Puławach z tamtejszą Wisłą 2:2. Z kolei WKS pewnie pokonał ekipę Błękitnych Stargard 4:0. Warto zaznaczyć, że przed dwoma tygodniami ROW podejmował właśnie Błękitnych i doznał wysokiej porażki 0:4.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem ROW-u jest 36-letni Mariusz Muszalik, który na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce rozegrał 311 spotkań, w których zdobył 11 bramek, a w sezonie 2007/2008 z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski zdobył Puchar Ligi. Oprócz niego występują również zawodnicy z epizodami w Ekstraklasie: Gabriel Nowak (11 spotkań w Górniku Zabrze) oraz Jacek Broniewicz (10 spotkań w Polonii Bytom).

Najlepszym strzelcem drużyny jest właśnie Muszalik z 7 trafieniami na koncie. Za nim plasuje się Paweł Mandrysz (6), Marek Gładkowski (5) oraz Nowak (4).

Jesienią, w pierwszym pojedynku pomiędzy tymi drużynami lepszym okazał się zespół z Rybnika, który zdemolował gryfitów aż 4:0 (do przerwy 3:0) na wejherowskim obiekcie.

Poniżej obszerny skrót z tego spotkania:

 

Sobotnie spotkanie poprowadzi pan Kamil Waskowski. 28-letni arbiter z Poznania w tym sezonie dwukrotnie sędziował gryfitom. Na początku ligi w zremisowanym 1:1 meczu z Okocimskim oraz niedawno również w zremisowanym 1:1 spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola.

 

Poniżej skrót ostatniego spotkania ROW-u na własnym obiekcie: