Zapowiedź przedostatniej kolejki II ligi w sezonie 16/17

Przedostatnia odsłona II-ligowego rozdania została obligatoryjnie zaplanowana na sobotę, 27-ego maja, a wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 15:00.

Tydzień temu poznaliśmy drugą drużynę, która w przyszłym sezonie będzie występowała w I lidze. Po Odrze to Raków przypieczętował swój awans. W 33. kolejce II ligi do arcyciekawego starcia dojdzie właśnie w Częstochowie, gdzie opolanie powalczą o mistrza II ligi (jesienią było 1:1).

O 3. miejsce w tabeli i bezpośredni awans walczy jeszcze korespondencyjnie Puszcza (mecz z Gryfem) z Radomiakiem (ciężki mecz z Legionovią). Obie ekipy dzieli różnica trzech punktów i w przypadku wygranej Puszczy, będą oni mogli cieszyć się promocją do wyższej ligi, bez względu na wyniki z ostatniej kolejki, bowiem w dwumeczu lepsi byli gracze z Niepołomic: w Radomiu zwyciężyli 1:0, a u siebie zanotowali bezbramkowy remis.

W drugiej połowie ligowej tabeli panuje niezwykły ścisk – pomiędzy GKS-em Bełchatów (9. miejsce) a Kotwicą (16. miejsce) jest zaledwie sześć „oczek” różnicy i żadna drużyna z pozycji od 9. do 17. nie może być jeszcze pewna utrzymania w II lidze. Jedynym pewnym spadkowiczem jak na razie jest niezwykle zasłużona dla piłkarskiej Polski, Polonia Bytom, która na własnym stadionie pożegna się ze swoim kibicami spotkaniem ze Stalą Stalowa Wola.

Najmniej korzystnie wydaje się wyglądać sytuacja Olimpii Zambrów, która zagra ze swoją imienniczką z Elbląga (a w ostatniej kolejce z Wartą w Poznaniu). Mecz o „sześć” punktów rozegra się w Kołobrzegu, gdzie Kotwica zagra z warszawską Polonią. Oba zespoły w ostatniej kolejce zagrają jeszcze kolejno w Elblągu i u siebie z Rakowem.

Pierwsze miejsce „nad kreską” zajmuje Rozwój, do którego przyjedzie teraz GKS Bełchatów, a który za tydzień, możliwe, że w meczu o wszystko, zmierzy się w Wejherowie z Gryfem. 

W pozostałych spotkaniach zagrają Błękitni z Wartą oraz Siarką z ROW-em 1964.

 

Komplet spotkań 33. kolejki:

Polonia Bytom (18.) – Stal Stalowa Wola (11.)
Raków Częstochowa (2.) – Odra Opole (1.)
Kotwica Kołobrzeg (16.) – Polonia Warszawa (15.)
Olimpia Zambrów (17.) – Olimpia Elbląg (6.)
Błękitni Stargard (8.) – Warta Poznań (10.)
Rozwój Katowice (14.) – GKS Bełchatów (9.)
Puszcza Niepołomice (3.) – Gryf Wejherowo (13.)
Radomiak Radom (4.) – Legionovia Legionowo (7.)
Siarka Tarnobrzeg (5.) – ROW 1964 Rybnik (12.)