Zapowiedź 9. kolejki spotkań w II lidze (08/09.09)

W drugi weekend, września w ramach 9. kolejki spotkań w II lidze, odbędzie się zaledwie siedem spotkań a każde z nich w sobotę.

Dwie konfrontacje zostały odwołane i przełożone na późniejsze terminy ze względu na powołania zawodników do młodzieżowych reprezentacji narodowych. Mowa o meczach Ruchu ze Zniczem (odbędzie się w najbliższy wtorek, 11-ego września o godz. 19:20) oraz Błękitnych z Elaną (środa, 19-ego września o 17:00).

Najwcześniej, bo o 16:00, równolegle będą miały swój początek dwa spotkania. W Siedlcach, Pogoń (w ostatniej kolejce wywalczony remis w ostatniej minucie meczu z ROW-em 1964) zagra z Resovią, która przed tygodniem odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując Błękitnych po bramce Sebastiana Zalepy, ale w meczach wyjazdowych nie ugrała jeszcze choćby punktu. Z kolei w Tarnobrzegu, w dalszym ciągu liderująca Siarka (z kompletem domowych zwycięstw a ostatnio remis w Wejherowie) zmierzy się z drużyną z Rybnika, która nie odniosła jeszcze zwycięstwa w delegacji (jeden remis i dwie porażki).

Godzinę później wystartują kolejne dwie konfrontacje: Radomiaka z Gryfem oraz Skry ze Stalą. Uczestnicy pierwszego wymienionego meczu zanotowali ostatnio po remisie (Radomiak na wyjeździe ze Stalą), ale z pewnością może dojść do ciekawego starcie, bowiem zespoły w ligowej tabeli zajmują kolejno 6. i 8. miejsce z przewagą dwóch punktów na korzyść ekipy z Radomia, która w dalszym ciągu pozostaje bez przegranej na własnym obiekcie. W Częstochowie, „czerwona latarnia” II ligi, a więc Skra (jedno zwycięstwo i siedem porażek) podejmie kulejącą ostatnio ekipę Stali. Drużyna ze Stalowej Woli, co prawda zdobyła ostatnio punkt, ale wcześniej zanotowała serię trzech kolejnych porażek, w której nie zdobyła ani jednej bramki a straciła ich aż sześć.

O 18:00 na kolejnych dwóch stadionach zagoszczą drugoligowe rozgrywki. Jedyna niepokonana dotąd drużyna GKS-u Bełchatów (po cztery zwycięstwa i remisy) zagra na własnym obiekcie z Rozwojem Katowice, który otwiera strefę spadkową, pozostaje bez zwycięstwa na wyjazdach a ostatnio przegrał u siebie z Ruchem 0:3. Natomiast w Grudziądzu spotkają się dwie Olimpie. Ekipa gospodarzy po spadku radzi sobie bardzo dobrze, przed tygodniem wygrała na ciężkim obiekcie w Łęcznej i jest wiceliderem tabeli. Na drugim biegunie pozostają zawodnicy z Elbląga, którzy w 8. kolejce przegrali, co prawda z GKS-em Bełchatów po bramce z 86. Minuty, ale na przekroju początku sezonu może się „pochwalić” zaledwie dwiema strzelonymi bramkami, które dały, nota bene, sześć punktów, ale w pozostałych meczach drużyna odniosła sześć porażek i zajmuje trzecie miejsce od końca.

W ostatniej odsłonie tego weekendu, w bardzo typowej dla siebie porze rozgrywania domowych spotkań, Widzew zmierzy się z Górnikiem Łęczna i ten bój należy określić mianem meczu kolejki. Co prawda gospodarze zremisowali ostatnio, w równie prestiżowym spotkaniu z Elaną, a Górnik przegrał z Olimpią Grudziądz, ale obie drużyny osiedliły się w górnej połowie tabeli, Widzew u siebie nie zanotował jeszcze przegranej a mecze drużyny z Łęcznej obfitują w bramki – Górnik zdobył ich piętnaście, a trzynaście stracił).

 

Mecze sobotnie:
Pogoń Siedlce (13.) – Resovia Rzeszów (17.)      godz. 16:00
Siarka Tarnobrzeg (1.) – ROW 1964 Rybnik (14.)     godz. 16:00
Radomiak Radom (6.) – Gryf Wejherowo (8.)     godz. 17:00
Skra Częstochowa (18.) – Stal Stalowa Wola (12.)     godz. 17:00
GKS Bełchatów (5.) – Rozwój Katowice (15.)     godz. 18:00
Olimpia Grudziądz (2.) – Olimpia Elbląg (16.)     godz. 18:00
Widzew Łódź (4.) – Górnik Łęczna (7.)     godz. 19:10

Mecze przełożone:
Ruch Chorzów (10.) – Znicz Pruszków (11.)      11 września (wtorek) godz. 19:20
Błękitni Stargard (9.) – Elana Toruń (3.)      19 września (środa) godz. 17:00