Zapowiedź 8. kolejki spotkań w II lidze (07/08.09)

Pierwszy pełny weekend września przyniesie nam 8. kolejkę spotkań w II lidze. Siedem spotkań będzie rozegranych w sobotę, jedno w niedzielę a mecz pomiędzy Lechem II a Górnikiem Polkowice został przeniesiony na późniejszy termin z uwagi na powołanie zawodników do młodzieżowych reprezentacji narodowych. Po ostatniej serii spotkań już żadna drużyna nie jest niepokonana.

Najwcześniej na boiska wybiegną jedenastki Błękitnych i Gryfa. Gospodarze są podbudowani ubiegłotygodniowym zwycięstwem nad mocnym Zniczem, a przyjezdni po remisie z Bytovią nadal będą szukać pierwszej wygranej w tym sezonie. Nadal liderująca, mimo ostatniej porażki z Widzewem, Stal Rzeszów (komplet zwycięstw na własnym boisku) podejmie GKS Katowice, a drugi z Rzeszowa, będący wiceliderem – Resovia (najlepiej prezentujący się zespół II ligi na wyjazdach) pojedzie do Łęcznej. Trzecia w klasyfikacji Garbarnia, która przegrała jedynie w pierwszej kolejce, zmierzy się z Elaną a Bytovia (również jedna porażka, na inaugurację) ugości Pogoń Siedlce. Dodatkowo w Częstochowie dojdzie do rywalizacji lokalnej Skry ze Stalą Stalowa Wola a w Legionowie, gospodarze będący po sześciu kolejnych porażkach, zmierzą się z Widzewem.

Jedyne niedzielne starcie zapowiada się najciekawiej – zagrają sąsiadujące ze sobą w tabeli ekipy Olimpii (niepokonana na własnym stadionie) i Znicza.

 

Mecze sobotnie :
Błękitni Stargard (8.) – Gryf Wejherowo (18.)     godz. 14:00
Stal Rzeszów (1.) – GKS Katowice (10.)     godz. 15:00
Skra Częstochowa (14.) – Stal Stalowa Wola (16.)     godz. 16:00
Legionovia Legionowo (17.) – Widzew Łódź (9.)     godz. 16:30
Garbarnia Kraków (3.) – Elana Toruń (10.)     godz. 17:00
Bytovia Bytów (6.) – Pogoń Siedlce (13.)     godz. 18:00
Górnik Łęczna (7.) – Resovia Rzeszów (2.)     godz. 20:09

Mecz niedzielny :
Olimpia Elbląg (5.) – Znicz Pruszków (4.)     godz. 13:05

 

Mecz przełożony :
Lech II Poznań (12.) – Górnik Polkowice (15.)     (na 18 września, 17:00; w pierwotnym terminie odwołany z powodu powołań zawodników do reprezentacji narodowych)