Zapowiedź 8. kolejki spotkań w II lidze (01/02.09)

Zaledwie jedno spotkanie nadchodzącej kolejki zostanie rozegrane w niedzielę.

Jednak z pewnością warto zwrócić uwagę na tą batalię, ponieważ zmierzą się w niej wejherowski Gryf, który doznał ostatnio blamażu w Siedlcach, z liderem Siarką Tarnobrzeg, która z kolei pewnie ograła Stal Stalową Wola.

Reszta spotkań odbędzie się w sobotę, gdzie najpierw zagrają między sobą zespoły Resovii Rzeszów (pozostającej nadal bez ligowego zwycięstwa) i Błękitnych oraz wicelidera Elany i trzeciego w tabeli Widzewa. I to drugie starcie śmiało można określić mianem spotkania kolejki. Obie ekipy, będące beniaminkami, kapitalnie prezentują się na początku rozgrywek, notując taką samą liczbę punktów (po 14), jak i bilans spotkań (po cztery zwycięstwa, dwie porażki i jeden remis). Bilans bramkowy przeważa jednak na korzyść ekipy z Torunia, która mimo, że zdobyła jedno trafienie mniej, to również straciła mniej goli niż Widzew (kolejno 12-6 i 13-8). Dodatkowo Elana jeszcze nie przegrała na własnym obiekcie.

O godzinie 17:00 rozpoczną się kolejne konfrontacje, a w nich Stal podejmie Radomiaka a ROW 1964 zmierzy się z Pogonią, który po hokejowym zwycięstwie z Gryfem, w końcu wyszła ze strefy spadkowej.

W następnym meczu kibice doświadczą także ciekawego widowiska, bowiem w Łęcznej spotka się dwóch spadkowiczów: Górnik podejmie Olimpię Grudziądz. Oba zespoły zanotowały ostatnio po wyjazdowej porażce, kolejno z Elaną i GKS-em Bełchatów, jednak na swoim stadionie to Górnik jest jeszcze niepokonany.

O pierwsze domowe zwycięstwo powalczy za to Znicz, który powinien mieć łatwiej niż w środę w Radomiu (porażka 0:4), bowiem do Pruszkowa przyjedzie ostatnia w tabeli Skra, która dzięki dwóm bramkom Nowaka pokonała w 7. kolejce Rozwój i zdobyła pierwsze, upragnione punkty na boiskach II ligi.

W ostatnim sobotnim spotkaniu spisująca się poniżej oczekiwań Olimpia Elbląg (w środę porażka po rzucie karnym w doliczonym czasie gry w Chorzowie) podejmie jedyną, niepokonaną do tej pory drużynę w lidze – GKS Bełchatów, który do tej pory na wyjazdach notował same remisy.

 

Mecze sobotnie:

Resovia Rzeszów (17.) – Błękitni Stargard (9.)     godz. 16:00
Elana Toruń (2.) – Widzew Łódź (3.)     godz. 16:00
Stal Stalowa Wola (10.) – Radomiak Radom (5.)     godz. 17:00
ROW 1964 Rybnik (16.) – Pogoń Siedlce (13.)     godz. 17:00
Górnik Łęczna (6.) – Olimpia Grudziądz (4.)     godz. 18:00
Rozwój Katowice (14.) – Ruch Chorzów (12.)     godz. 18:00
Znicz Pruszków (11.) – Skra Częstochowa (18.)     godz. 19:00
Olimpia Elbląg (15.) – GKS Bełchatów (8.)     godz. 19:45

Mecz niedzielny:

Gryf Wejherowo (7.) – Siarka Tarnobrzeg (1.)     godz. 16:00