Zapowiedź 7. kolejki spotkań w II lidze (31.08/01.09)

Przed nami już siódme podejście na drugoligowych boiskach, które rozegrane zostanie na przełomie sierpnia i września, a więc w ostatni weekend letnich wakacji – przed nami sześć sobotnich starć i trzy niedzielne.

Przed tą serią spotkań zaledwie jedna drużyna nie ma jeszcze na swoim koncie porażki – będąca wiceliderem tabeli Resovia Rzeszów, która w bardzo ciekawym, niedzielnym starciu zmierzy się z Olimpią Elbląg, która do zeszłego tygodnia również mogła się pochwalić statusem niepokonanych.

Również jedna drużyna nie ma jeszcze na swoim koncie wygranej – wejherowski Gryf o przełamanie tej  niechlubnej passy powalczy jutro z dobrze prezentującym się spadkowiczem, która również miał swoje przedsezonowe problemy – Bytovią Bytów.

O przedłużenie serii spotkań zwycięskich do czterech powalczy liderująca Stal Rzeszów, która uda się na trudny teren do Łodzi, ale gdzie gospodarze w ostatnich spotkaniach zawodzą swoich kibiców i nie potrafią zdobyć kompletu punktów od trzech kolejek.

Natomiast o przerwanie wręcz fatalnej passy pięciu kolejnych porażek postara się powalczyć Legionovia, która w niedzielę pojedzie do Torunia, gdzie Elana na starcie rozgrywek również spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

W pozostałych spotkaniach dojdzie m.in. do konfrontacji sąsiadujących ze sobą w tabeli zespołów – Pogoni Siedlce z Lechem II oraz GKS-u Katowice ze Skrą. Te cztery ekipy znajdują się tuż nad strefą spadkową, którą otwiera Górnik Polkowice (ostatnio pierwsze zwycięstwo), którego czeka nie lada wyzwanie, bowiem dzisiaj podejmą trzecią w drugoligowej stawce Garbarnię.

Między sobą walkę o komplet punktów rozegrają także Stal i Górnik Łęczna oraz Znicz i Błękitni.

 

Mecze sobotnie :
Pogoń Siedlce (10.) – Lech II Poznań (11.)     godz. 16:00
Stal Stalowa Wola (16.) – Górnik Łęczna (7.)     godz. 17:00
Górnik Polkowice (15.) – Garbarnia Kraków (3.)     godz. 19:00
GKS Katowice (14.) – Skra Częstochowa (13.)     godz. 19:00
Znicz Pruszków (4.) – Błękitni Stargard (8.)     godz. 19:00
Widzew Łódź (9.) – Stal Rzeszów (1.)     godz. 19:10

Mecze niedzielne :
Resovia Rzeszów (2.) – Olimpia Elbląg (6.)     godz. 13:05
Elana Toruń (12.) – Legionovia Legionowo (17.)      godz. 17:00
Gryf Wejherowo (18.) – Bytovia Bytów (5.)     godz. 17:00