Zapowiedź 34. kolejki spotkań w II lidze (18/19.05)

Przed nami ostatni akcent piłkarskiego sezonu 2018/2019 w II lidze.

Znamy już dwa zespoły, które uzyskały promocję do I ligi. Są nimi Radomiak Radom oraz Olimpia Grudziądz. Tych pierwszych czeka jeszcze wyjazd do Łęcznej (Górnik przegrał ostatnie cztery mecze), a drudzy zakończyli przed tygodniem swoje zmagania, gdyż wcześniej jeszcze rozegrali mecz z Widzewem z tej kolejki.

Pozostałe mecze rozpoczną się w niedzielę o godzinie 13:00.

O trzecią lokatę, dającą upragniony awans, powalczą jeszcze drużyny GKS-u Bełchatów oraz Elany Toruń. W lepszej sytuacji zdają się być „brunatni”, którzy mają punkt więcej od beniaminka z Torunia i mimo, iż na wyjeździe, to zagrają z Błękitnymi, którzy wywalczyli już utrzymanie na tym szczeblu. Z kolei do Elany przyjedzie Olimpia Elbląg, która nadal nie może być pewna swojego losu. Podobnie jak Siarka Tarnobrzeg (domowy mecz ze Skrą) oraz ROW 1964 Rybnik (domowy mecz ze Zniczem). Szerzej sytuację możliwości awansów i spadków opisuje, oczywiście niezawodny, portal 90minut.pl TUTAJ.

Dwa zespoły już zdegradowane zagrają na wyjazdach. Ruch Chorzów pojedzie do Siedlec, gdzie zagra z Pogonią, która przy zwycięstwie zostałaby najlepiej punktującą drużyną od początku marca. Z kolei Rozwój Katowice wybierze się do Rzeszowa, gdzie beniaminek Resovia usadowił się w środku tabeli.

Będą to spotkania o przysłowiową „pietruszkę”, minimalną poprawę pozycji w tabeli lub po prostu o honor dla spadkowiczów. Podobnie będzie jeszcze w przypadku meczu Gryfa ze Stalą, gdzie jedni i drudzy mogą na spokojnie podejść do rywalizacji, dając okazję do występu młodzieżowcom.

Największymi przegranymi sezonu z pewnością pozostaną gracze Widzewa Łódź, którzy fatalną postawą we wiosennych spotkaniach zaprzepaścili szansę na I ligę i zakończyli kampanię na 5. lokacie.

 

Mecz sobotni:
Górnik Łęczna (10.) – Radomiak Radom (1.)     godz. 18:00

Mecze niedzielne:
Siarka Tarnobrzeg (15.) – Skra Częstochowa (11.)
Pogoń Siedlce (6.) – Ruch Chorzów (17.)
Błękitni Stargard (12.) – GKS Bełchatów (3.)
Elana Toruń (4.) – Olimpia Elbląg (14.)
Resovia Rzeszów (9.) – Rozwój Katowice (18.)
ROW 1964 Rybnik (16.) – Znicz Pruszków (8.)
Gryf Wejherowo (13.) – Stal Stalowa Wola (7.)

 

Widzew Łódź (5.) – Olimpia Grudziądz (2.)      1:2     (mecz odbył się 8-ego maja)