Zapowiedź 32. kolejki spotkań w II lidze

II liga wchodzi w decydującą fazę – do końca sezonu pozostały ostatnie trzy kolejki a w dalszym ciągu nie znamy kompletu drużyn, które awansują do I ligi, jak i spadną do III.

W sobotę rozpoczną ekipy Stali i ROW-u, które dzieli różnica zaledwie dwóch „oczek”, a które mają kolejno trzy i pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Wejherowski Gryf (cztery punkty nad strefą spadkową) podejmie Radomiaka, który ma w dalszym ciągu szanse na bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy. W Bełchatowie gospodarze zagrają z Puszczą, która ostatnio przegrała i pozwoliła drużynie z Radomia doskoczyć na trzy punkty. Ze sobą zmierzą się również bezpośredni sąsiedzi z tabeli: Olimpia Elbląg i Błękitni, którzy mają już raczej pewne utrzymanie. O to musi w weekend powalczyć również Warta (38 pkt) z Rozwojem (35 pkt, miejsce „nad kreską”). Marząca o utrzymaniu Kotwica uda się w podróż do Opola na bój ze świeżo upieczonym I-ligowcem. Sobotnie zmagania zakończy rywalizacja Legionovii z Siarką. Zespół z Legionowa powinien raczej być pewny II-ligowego bytu.

W niedzielę w bezpośrednim starciu powalczy warszawska Polonia i zambrowska Olimpia a Raków będzie starał się przypieczętować awans na boisku spadkowicza – Polonii Bytom.

Mecze sobotnie:
Stal Stalowa Wola (13.) – ROW 1964 Rybnik (11.)     godz. 17:00
Gryf Wejherowo (12.) – Radomiak Radom (4.)     godz. 17:00
GKS Bełchatów (9.) – Puszcza Niepołomice (3.)     godz. 17:00
Warta Poznań (10.) – Rozwój Katowice (14.)     godz. 17:00
Olimpia Elbląg (6.) – Błękitni Stargard (7.)     godz. 17:00
Odra Opole (1.) – Kotwica Kołobrzeg (17.)     godz. 17:00
Legionovia Legionowo (8.) – Siarka Tarnobrzeg (5.)     godz. 18:00

Mecze niedzielne:
Polonia Bytom (18.) – Raków Częstochowa (2.)     godz. 17:00
Polonia Warszawa (16.) – Olimpia Zambrów (15.)     godz. 19:00