Zapowiedź 31. kolejki spotkań w II lidze

Przed nami ostatnie cztery ligowe kolejki, dwanaście punktów do zdobycia i w dalszym ciągu otwarta sprawa, zarówno w kwestii awansów, jak i spadków.

Jako jedyne do sobotniej rywalizacji przystąpią drużyny Skry i Widzewa. Skra pod względem meczów domowych zajmuje ósmą pozycję, Widzew pierwszą, ale zmaga się ze sporymi problemami – ostatnie dziewięć spotkań z ich udziałem zakończyło się remisami, zdobyli zaledwie sześć bramek, a i tak zajmują pozycję wicelidera. Częstochowianie przystąpią do tego meczu po porażkach z Elaną i Resovią.

Niedzielne granie najwcześniej rozpoczną jedenastki Znicza i Górnika, plasujące się mniej więcej po środku stawki. Kolejny „mecz na noże” zagra Rozwój, do którego przyjedzie Stal. Ostatnie mecze obu zespołów zakończyły się na ich korzyść – Rozwój wygrał w Pruszkowie, a Stal u siebie z Olimpią Elbląg. GKS Bełchatów, który wskoczył na podium po dwóch kolejnych zwycięstwach, zmierzy się z równie dobrze radzącą sobie ostatnio Resovią. Rzeszowianie pozbawili ostatnio złudzeń Radomiaka, Skrę i Ruch. Z kolei lider z Radomia podejmie Błękitnych, którym zwycięstwo nad Siarką pozwoliło wyskoczyć nad „kreskę”, ale na koncie mają 33 punkty – tyle, co oglądający ich plecy właśnie tarnobrzeżanie, elblążanie i wejherowianie. Pogoń Siedlce uda się do Tarnobrzega. Gdyby zespół z Siedlec jesienią punktował tak dobrze jak wiosną (bez porażki, 21 na 27 możliwych punktów!), mógłby śmiało włączyć się do walki o powrót do I ligi. Na chwilę obecną tracą siedem „oczek” do trzeciego miejsca. Jednak, patrząc na dotychczasowe poczynania drużyn z czołówki, może nie wszystko jest jeszcze stracone. Olimpia Grudziądz, po blamażu w Wejherowie, będzie chciała pogrążyć ostatni w tabeli ROW 1964 a Ruch Chorzów powalczy o punkty z Elaną Toruń. Ostatnie spotkanie tej kolejki rozegra się w Elblągu, gdzie zmierzą się sąsiedzi z tabeli: Olimpia i Gryf.

 

Mecz sobotni:
Skra Częstochowa (11.) – Widzew Łódź (2.)     godz. 12:00

Mecze niedzielne:
Znicz Pruszków (10.) – Górnik Łęczna (8.)     godz. 13:05
Rozwój Katowice (17.) – Stal Stalowa Wola (7.)     godz. 16:00
GKS Bełchatów (3.) – Resovia Rzeszów (9.)     godz. 17:00
Radomiak Radom (1.) – Błękitni Stargard (12.)     godz. 17:00
Siarka Tarnobrzeg (13.) – Pogoń Siedlce (6.)     godz. 17:00
Olimpia Grudziądz (4.) – ROW 1964 Rybnik (18.)     godz. 18:00
Ruch Chorzów (16.) – Elana Toruń (5.)     godz. 18:00
Olimpia Elbląg (14.) – Gryf Wejherowo (15.)     godz. 19:00