Zapowiedź 31. kolejki spotkań w II lidze

W zbliżającej się kolejce II ligi trzy spotkania zostaną rozegrane w sobotę a pozostałe w niedzielę. Z pewnością nie zabraknie emocji, jakich doświadczyliśmy w minionych tygodniach oraz kolejnych niespodzianek, a parę spotkań zapowiada się niezwykle ciekawie.

Jako pierwsi na boiska wybiegną gracze Rozwoju i GKS-u 1962 Jastrzębie. Katowiczanie wczoraj przegrali swoje drugie spotkanie w tej rundzie, z kolei lider z Jastrzębia Zdroju przystąpi do tej batalii po dwóch niespodziewanych porażkach, a wczoraj pauzował ze względu na tragedię w lokalnej kopalni. Po tym spotkaniu w szranki staną jedenastki Siarki i Znicza, którego sytuacja, również po dwóch kolejnych przegranych, zaczyna się komplikować, bowiem w tej chwili ma jedynie punkt przewagi nad miejscem spadkowym. Podobnie jak Wisła Puławy (dwa kolejne remisy), która ugości wracającą chyba na dobre tory Wartę Poznań, która zgarnęła komplet punktów w minionych dwóch kolejkach i awansowała na pozycję wicelidera. 

W niedzielę najwcześniej do rywalizacji przystąpią drużyny z miejsc spadkowych – Gwardia i Gryf. Koszalinianie, będący na ostatnim miejscu w tabeli, wciąż utrzymują szanse na drugoligowy byt, ale ich sytuacja jest nie do pozazdroszczenia – tracą osiem „oczek” do miejsca bezpiecznego. Wczoraj w horrorze przeciwko MKS-owi przerwali passę czterech porażek z rzędu i z pewnością nie oddadzą łatwo punktów w starciu z wejherowianami, którzy z ROW-em 1964 doznali drugiej porażki w tej rundzie, a dodatkowo przeżywają zawirowania w związku ze zmianą trenera. O 17:00 rozpocznie się pięć spotkań a w nich ekipa z Rybnika (ostatnio trzy wygrane i remis) podejmie będącą w dołku drużynę ze Stargardu (cztery kolejne porażki, jedynie dwie bramki strzelone) a Legionovia, uskrzydlona zwycięstwem właśnie nad Błękitnymi (sytuacja w tabeli podobna do Gwardii), zagra ze Stalą (wysokie zwycięstwo nad Rozwojem). Do najciekawiej zapowiadających się konfrontacji dojdzie zapewne na boiskach w Krakowie oraz Radomiu. Fantastycznie spisująca się Garbarnia (pięć kolejnych zwycięstw, niepokonana od ośmiu kolejek) zagra z ŁKS-em, będącym po pewnej wygranej z Radomiakiem. Z kolei drużyna z Radomia, mająca w składzie najlepszego strzelca ligi, Brazylijczyka Leandro, podejmie solidną Olimpię Elbląg, która poszuka czwartego zwycięstwa na wiosnę.

 

Mecze sobotnie:
Rozwój Katowice (10.) – GKS 1962 Jastrzębie (1.)     godz. 15:00
Siarka Tarnobrzeg (7.) – Znicz Pruszków (12.)     godz. 16:00
Wisła Puławy (13.) – Warta Poznań (2.)     godz. 18:00

Mecze niedzielne:
Gwardia Koszalin (18.) – Gryf Wejherowo (15.)     godz. 13:00
MKS Kluczbork (16.) – GKS Bełchatów (9.)     godz. 17:00
ROW 1964 Rybnik (8.) – Błękitni Stargard (11.)     godz. 17:00
Legionovia Legionowo (17.) – Stal Stalowa Wola (14.)     godz. 17:00
Garbarnia Kraków (5.) – ŁKS Łódź (3.)     godz. 17:00
Radomiak Radom (4.) – Olimpia Elbląg (6.)     godz. 17:00