Zapowiedź 28. kolejki spotkań w II lidze

Najbliższa ligowa kolejka rozegra się na przestrzeni trzech dni, z czego niespotykanie aż cztery spotkania rozegrają się w sobotę, cztery w sobotę i jedno w niedzielę.

Stal Stalowa Wola, która zremisowała ostatnio na ciężkim terenie w Radomiu, zagra z Garbarnią, która jest niepokonana od pięciu kolejek. O tej samej godzinie „czerwona latarnia” ligi, jaką na chwilę obecną jest ekipa Gwardii, podejmie grający niezwykle w kratkę ROW 1964, bowiem od startu rundy wiosennej na przemiennie przegrywają i wygrywają swoje spotkania. Pół godziny później odbędzie się jeden z dwóch hitów kolejki: ŁKS, po wysokim zwycięstwie w Elblągu, skonfrontuje się z Wartą, która dwukrotnie ostatnio podzieliła się punktami ze swoimi rywalami. Na zakończenie piątkowych zmagań w Pruszkowie lokalny znicz powalczy o swoje drugie wiosenne zwycięstwo z Wisłą Puławy.

Sobota zwiastuje nam bardzo ciekawe starcia, z czego najciekawiej będzie z pewnością w Jastrzębiu-Zdrój, gdzie lider zagra ze sprawującym się poniżej oczekiwań Radomiakiem. Poza tym świetnie punktujący w minionych tygodniach Błękitni podejmą Siarkę, która wyprzedza ekipę ze Stargardu o punkt a w Bełchatowie GKS ugości Olimpię Elbląg. Ostatnim spotkaniem tego dnia będzie pojedynek sąsiadów z tabeli, mecz z cyklu „o sześć punktów”, pomiędzy MKS-em Kluczbork a Legionovią Legionowo.

Na zakończenie 28. kolejki czeka nas niedzielne starcie dwóch zespołów, mających zaledwie po jednej porażce w tej rundzie. Mowa tutaj o wejherowskim Gryfie i katowickim Rozwoju.

 

Mecze piątkowe:
Stal Stalowa Wola (15.) – Garbarnia Kraków (8.)     godz. 17:00
Gwardia Koszalin (18.) – ROW 1964 Rybnik (10.)     godz. 17:00
ŁKS Łódź (3.) – Warta Poznań (2.)     godz. 17:30
Znicz Pruszków (12.) – Wisła Puławy (14.)     godz. 19:00

Mecze sobotnie:
Błękitni Stargard (8.) – Siarka Tarnobrzeg (6.)     godz. 15:00
GKS Bełchatów (9.) – Olimpia Elbląg (5.)     godz. 17:00
GKS 1962 Jastrzębie (1.) – Radomiak Radom (4.)     godz. 17:00
MKS Kluczbork (16.) – Legionovia Legionowo (17.)     godz. 17:00

Mecz niedzielny:
Gryf Wejherowo (13.) – Rozwój Katowice (11.)     godz. 14:00