Zapowiedź 28. kolejki spotkań w II lidze (13/14.04)

W nadchodzący weekend zostanie rozegrana już dwudziesta ósma seria drugoligowych spotkań.

Najwcześniej, bo już w piątkowy wieczór, do starcia dojdzie w Pruszkowie, gdzie dobrze prezentujący się tej wiosny gospodarze podejmą rozpędzonego spadkowicza z Grudziądza, który po wznowieniu rozgrywek zaledwie raz stracił punkty (remis z imiennikiem z Elbląga) a pozostałe pięć spotkań rozstrzygnął na swoją korzyść.

W sobotę zostanie rozegranych sześć spotkań, a jako pierwsze z nich będzie miało miejsce to w Toruniu. Elana, ciągle pozostająca w grze o najwyższe cele, zagra z Siarką, która przed tygodniem wyskoczyła ze strefy spadkowej. Przyjezdni z 13-stu spotkań wyjazdowych przywieźli do tej pory zaledwie dziewięć punktów.

W Katowicach dojdzie do jednego z dwóch spotkań w tej kolejce wartych „sześć punktów”. Rozwój skonfrontuje się z Olimpią Elbląg. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli, znajdując się w strefie spadkowej. Jesienią górą byli zawodnicy ze Śląska, którzy wygrali 2:1.

O 16:00 swój początek będą miały trzy starcia. W Rzeszowie, będąca po trzech porażkach Resovia, postara się o punkty z niebyle kim, bo z liderem z Radomia. W Rybniku miejscowi zmierzą się ze Skrą a w Boguchwale, gracze Stali podejmą zawodników GKS-u Bełchatów.

Na zakończenie dnia na boisko wybiegną jedenastki Górnika Łęczna (który pod wodzą nowego trenera Marcina Broniszewskiego przegrał przed tygodniem w Elblągu) i Błękitnych Stargard.

Niedziela będzie zwiastować dwa pojedynki. Beniaminkowy Widzew, będący cieniem samego siebie z jesieni, ugości spadkowicza z I ligi, Pogoń Siedlce. Oba zespoły są niepokonane tej wiosny, z tymże łodzianie zgarnęli zaledwie 9 z 21 możliwych do zdobycia punktów (grali jeden mecz zaległy), a Pogoń 14 z 18 „oczek”.

Zwieńczeniem 28. kolejki spotkań w II lidze będzie bój na Wzgórzu Wolności w Wejherowie – spotkają się dwa zespoły walczące o miejsce w tych rozgrywkach w przyszłym sezonie, Gryf i wielokrotny Mistrz Polski, Ruch Chorzów. Zarówno jedni, jak i drudzy, są w niemałym dołku. Żółto-czarni na wiosnę do ligowego dorobku dopisali zaledwie jeden punkt, a „niebiescy” trzy. W tabeli wyżej jest ekipa z Chorzowa, wyprzedzająca Gryfa (oraz Rozwój i Olimpię) o jedno „oczko”. Jesienią na Górnym Śląsku padł remis 1:1.

 

Mecz piątkowy:
Znicz Pruszków (9.) – Olimpia Grudziądz (2.)     godz. 19:00

Mecze sobotnie:
Elana Toruń (5.) – Siarka Tarnobrzeg (13.)     godz. 13:00
Rozwój Katowice (16.) – Olimpia Elbląg (18.)     godz. 15:00
Resovia Rzeszów (11.) – Radomiak Radom (1.)     godz. 16:00
ROW 1964 Rybnik (14.) – Skra Częstochowa (7.)     godz. 16:00
Stal Stalowa Wola (8.) – GKS Bełchatów (4.)     godz. 16:00
Górnik Łęczna (6.) – Błękitni Stargard (12.)     godz. 17:00

Mecze niedzielne:
Widzew Łódź (3.) – Pogoń Siedlce (10.)     godz. 13:05
Gryf Wejherowo (17.) – Ruch Chorzów (15.)     godz. 16:00