Zapowiedź 26. kolejki spotkań w II lidze

Kolejka „wielkanocna” rozpoczęła się już wczoraj w Kołobrzegu – Kotwica podzieliła się punktami z Rozwojem.

Pozostałe mecze zostaną rozegrane jutro, a niektóre z nich zapowiadają się bardzo dobrze. Lider z Opola zagra na własnym obiekcie z Siarką. Oba zespoły wygrały swoje ostatnie spotkania, Odra 6:0 z ROW-em a tarnobrzeżanie 2:0 z Polonią Bytom.

Do konfrontacji dojdzie również pomiędzy zespołami, które znajdują się blisko siebie w ligowej tabeli: ROW-u z Polonią, Stali z GKS-em Bełchatów czy Warty z Gryfem. Bezpośredni rywale z tabeli zmierzą się ze sobą w dwóch, chyba najciekawszych spotkaniach, tej kolejki: Olimpia Elbląg podejmie Legionovię a Raków zagra z Puszczą, która wygrała pięć ostatnich ligowych spotkań.

Na przeciwległym biegunie jest Olimpia Zambrów, która ostatni zwycięski mecz odniosła pod koniec października ubiegłego roku. W tej kolejce postarają się zdobyć komplet punktów na własnym boisku przeciwko Błękitnym. Ostatni mecz tej kolejki rozpocznie się o 19:00 w Bytomiu, gdzie do Polonii przyjedzie Radomiak. Gospodarze pozostają „czerwoną latarnią” II ligi, jednak na wiosnę już trzykrotnie odnosili zgarniali komplet punktów. Mimo miejsca barażowego o I ligę, to jednak w Radomiaku nastroje są niezbyt wesołe – ostatnie sześć spotkań to cztery remisy i dwie porażki, przez co posadę stracił dotychczasowy trener Werner Liczka a jego miejsce zajął Robert Podoliński.

Mecz czwartkowy:
Kotwica Kołobrzeg (17.) – Rozwój Katowice (11.) 1:1

Mecze sobotnie:
ROW 1964 Rybnik (14.) – Polonia Warszawa (16.)    godz. 12:00
Raków Częstochowa (2.) – Puszcza Niepołomice (3.)     godz. 12:00
Olimpia Zambrów (15.) – Błękitni Stargard (8.)     godz. 14:00
Odra Opole (1.) – Siarka Tarnobrzeg (5.)    godz.15:00
Stal Stalowa Wola (10.)  – GKS Bełchatów (13.)    godz. 16:00
Warta Poznań (12.) – Gryf Wejherowo (9.)    godz. 16:00
Olimpia Elbląg (6.) – Legionovia Legionowo (7.)     godz. 16:00
Polonia Bytom (18.) – Radomiak Radom (4.)     godz. 19:00