Zapowiedź 24. kolejki spotkań w II lidze

Na chwilę obecną 24. kolejka spotkań w II lidze, zaplanowana na przestrzeni od czwartku do soboty włącznie, wydaje się być „niezagrożona” i jako pierwszy raz w tym roku będziemy mogli być świadkami rozegrania kompletu spotkań na tym poziomie rozgrywkowym.

W podwarszawskim Legionowie spotkanie II ligi odbędzie się już w czwartek a gospodarze, którzy ostatnie siedem ligowych spotkań przegrali, zagrają z Rozwojem Katowice, który osiągnął ostatnio ważne zwycięstwo nad GKS-em Bełchatów i zajmuje obecnie miejsce nad „kreską” z przewagą punktu nad MKS-em Kluczbork a dwóch właśnie nad Legionovią.

W Wielki Piątek dojdzie do dwóch starć: Gwardia i Garbarnia zagrają w Koszalinie (oba zespoły przegrały przed paroma dniami wysoko na własnych boiskach), a w Jastrzębiu-Zdroju dojdzie do hitu kolejki – lider GKS 1962 zmierzy się z ŁKS-em, który w tym sezonie na wyjeździe jeszcze nie przegrał. GKS ma już co prawda aż dziesięć punktów przewagi nad łodzianami, ale rozegrał jeden mecz więcej.

Z kolei wielkanocna sobota zwiastuje nam pozostałe sześć meczów. ROW 1964, po zwycięstwie z Garbarnią, zagra z Siarką, która mimo, że jeszcze nie zainaugurowała wiosny to ostatnie trzy mecze ligowe wygrała. Dalej Błękitni zagrają z Warta, Gryf (walczący o pierwsze domowe zwycięstwo w lidze) skonfrontuje się z Wisłą Puławy, która z kolei nie wygrała jeszcze na wyjeździe, a Stal Stalowa Wola zagra z Olimpią Elbląg. Ostatnie dwa spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00, a w nich: MKS Kluczbork podejmie Radomiaka z liderem klasyfikacji strzelców, Leandro, na czele a Znicz pojedzie do obecnego sąsiada z tabeli, GKS-u Bełchatów (oba zespoły doznały ostatnio porażek i dzieli je w tabeli zaledwie jedno „oczko”).

 

Mecz czwartkowy:
Legionovia Legionowo (16.) – Rozwój Katowice (14.)     godz. 16:00

Mecze piątkowe:
Gwardia Koszalin (18.) – Garbarnia Kraków (11.)     godz. 16:00
GKS 1962 Jastrzębie (1.) – ŁKS Łódź (3.)     godz. 19:00

Mecze sobotnie:
ROW 1964 Rybnik (9.) – Siarka Tarnobrzeg (6.)     godz. 12:00
Błękitni Stargard (10.) – Warta Poznań (4.)     godz. 13:00
Gryf Wejherowo (17.) – Wisła Puławy (12.)     godz. 14:00
Stal Stalowa Wola (13.) – Olimpia Elbląg (5.)     godz. 15:00
GKS Bełchatów (8.) – Znicz Pruszków (7.)     godz. 17:00
MKS Kluczbork (15.) – Radomiak Radom (2.)     godz. 17:00