Zapowiedź 23. kolejki spotkań w II lidze

W nadchodzący weekend jako pierwsze staną w szranki jedenastki Skry i elbląskiej Olimpii, które legitymują się najmniejszą liczbą strzelonych bramek (po 16). Częstochowianie w pierwszej kolejce wysoko przegrali ze spadkowiczem z Grudziądza, natomiast drużyna z Elbląga nieoczekiwanie pokonała Radomiaka i przynajmniej na chwilę opuściła dno ligowej tabeli (mając jeszcze w zanadrzu dwa zaległe mecze do rozegrania).

O 13:00 równolegle rozpoczną się dwa spotkania – Błękitnych z Gryfem oraz Elany z Resovią. O ile beniaminek z Torunia prezentuje się lepiej niż ten z Rzeszowa, o tyle w starciu w Stargardzie możemy się spodziewać mocnej wymiany ciosów, gdyż obie ekipy walczą o utrzymanie a w tabeli dzielą je zaledwie dwa „oczka”. Błękitni stracili najwięcej bramek w lidze (40), jednak defensywa gryfitów także nie należy do najmocniejszych (37).

Ciekawie może być w Radomiu, gdzie Radomiak, który zanotował falstart zmierzy się z Rozwojem, który z kolei przed tygodniem zdemolował Siarkę. Mimo wszystko faworytem tego starcia będą gospodarze, legitymujący się najlepszą ofensywą (49 bramek strzelonych), najlepszym ligowym strzelcem (Brazylijczyk Leandro – 15 trafień) oraz najlepszym bilansem gier rozgrywanych na własnym obiekcie (9-1-1) przy bramkach 33-7.

Również dobrze zapowiada się widowisko w Siedlcach, gdzie Pogoń zagra ze Stalą, bowiem obie drużyny przed tygodniem wygrały swoje spotkania.

O 17:00 rozpocznie się mecz kolejki pomiędzy GKS-em Bełchatów a Górnikiem Łęczna. Te zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli (po 37 punktów na koncie), a jeszcze parę lat temu występowały na boiskach Ekstraklasy. GKS jest defensywnym monolitem – do tej pory stracił zaledwie 13 bramek, co jest absolutnie najlepszym wynikiem w tych rozgrywkach.

W ostatniej tego dnia rywalizacji zobaczymy zespoły z przeciwnych biegunów tabeli – liderujący (i pozostający bez domowej porażki) Widzew zagra z „czerwoną latarnią”, ROW 1964 Rybnik.

Natomiast w jedynym niedzielnym pojedynku spotka się dwóch spadkowiczów – Ruch i Olimpia Grudziądz, która z pewnościa chce się włączyć w walkę o awans.

Mecze sobotnie:

Skra Częstochowa (9.) – Olimpia Elbląg (17.)     godz. 12:00

Błękitni Stargard (15.) – Gryf Wejherowo (12.)     godz. 13:00

Elana Toruń (3.) – Resovia Rzeszów (8.)     godz. 13:00

Radomiak Radom (2.) – Rozwój Katowice (14.)     godz. 14:00

Siarka Tarnobrzeg (16.) – Znicz Pruszków (10.)     godz. 14:00

Pogoń Siedlce (11.) – Stal Stalowa Wola (6.)     godz. 15:00

GKS Bełchatów (4.) – Górnik Łęczna (5.)     godz. 17:00

Widzew Łódź (1.) – ROW 1964 Rybnik (18.)     godz. 19:10

Mecz niedzielny:

Ruch Chorzów (13.) – Olimpia Grudziądz (7.)     godz. 13:05