Zapowiedź 2. kolejki II ligi (28/29.07)

Ostatni weekend lipca, a więc przełomu kalendarzowych wakacji zwiastuje 2. kolejkę spotkań w II lidze, a w niej osiem meczów, które zostaną rozegrane w sobotę oraz jedno w niedzielę.

O godzinie 17:00 w sobotę zagra sześć zespołów. Rozwój podejmie beniaminka Widzew, który wygrał w premierowym spotkaniu 1:0 a następnie Stal zmierzy się z kolejnym zwycięzcą III ligi, Resovią, a wejherowski Gryf podejmie ROW 1964. Po tych wydarzeniach niezwykle ciekawie zapowiadają się pojedynki spadkowicza Ruchu z corocznym kandydatem do awansu, Radomiakiem oraz pojedynek dwóch innych, byłych pierwszoligowców – Olimpii Grudziądz i Pogoni Siedlce. O 18:00 skonfrontuje się drużyna, która najwyżej wygrała w pierwszej kolejce – Znicz – z toruńskim beniaminkiem, Elaną. Po nich zagrają jeszcze PGE GKS Bełchatów z Siarką oraz ostatni z wymienionych spadkowiczów z ostatnim beniaminkiem a więc Górnik Łęczna i Skra Częstochowa.

W niedzielę w szranki staną jedynie elbląska Olimpia oraz Błękitni Stargard, drużyny które zaliczyły falstart na inaugurację rozgrywek.

 

Mecze sobotnie:
Rozwój Katowice – Widzew Łódź     godz. 17:00
Stal Stalowa Wola – Resovia Rzeszów     godz. 17:00
Gryf Wejherowo – ROW 1964 Rybnik     godz. 17:00
Ruch Chorzów – Radomiak Radom     godz. 18:00
Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce     godz. 18:00
Znicz Pruszków – Elana Toruń     godz. 18:00
PGE GKS Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg     godz. 19:00
Górnik Łęczna – Skra Częstochowa     godz. 20:00

Mecz niedzielny:
Olimpia Elbląg – Błękitni Stargard     godz. 18:00