Zapowiedź 17. kolejki spotkań w II lidze

Przed nami ostatnia kolejka pierwszej rundy w II lidze, ale nie ostatnia, bowiem każda drużyny rozegra jeszcze dwa mecze awansem z wiosny.

W Święto Niepodległości odbędzie się pięć spotkań. Będąca ostatnio pod formą Garbarnią (cztery mecze bez wygranej) zmierzy się z Wisłą Puławy, która przyjedzie do Krakowa natchniona dwoma zwycięstwami z rzędu, jednak w tym sezonie jeszcze nie udało im się wygrać w delegacji, jako jedynemu zespołowi w lidze. Najciekawsze spotkanie obejrzą kibice zgromadzeni w Tarnobrzegu, gdzie Siarka zmierzy się z wiceliderem, Wartą. Gospodarze tego pojedynku w ostatnich dwóch kolejkach schodzili z boiska jako pokonani, natomiast ekipa z Poznania w ostatnich cztery kolejkach „ugrała” osiem punktów. Trzech porażek z rzędu doznał Rozwój, który podejmie elbląską Olimpię, która przed tygodniem zgarnęła komplet punktów w meczu z Siarką. Dopiero drugi mecz na własnym obiekcie zagra Gwardia, którą czeka bardzo ciężki bój z liderem tabeli (i najlepszą drużyną „wyjazdową”) – GKS-em 1962 Jastrzębie. Na zakończenie dnia ROW 1964 zagra ze Zniczem (cztery zwycięstwa w ostatnich pięciu spotkaniach).

Niedziele zwiastuje cztery spotkania. Równo w południe Legionovia skonfrontuje się z ŁKS-em. Jakże odmienne nastroje panują w obu obozach, bowiem Legionovia przystąpi do tego spotkania po trzech porażkach, a beniaminek z Łodzi po trzech zwycięstwach. Dodatkowo ŁKS jako jedyna ekipa nie przegrała jeszcze spotkania wyjazdowego. Najciekawiej tego dnia powinno być w Radomiu, gdzie gospodarze, którzy długo byli liderami tabeli, stoczą bój z GKS-em Bełchatów. Zamykający tabelę, bez domowego zwycięstwa, wejherowski Gryf zmierzy się z Błękitnymi, którzy po męczącej passie pięciu spotkań bez wygranej, w końcu przed tygodniem zwyciężyli w meczu z MKS-em Kluczbork, który w tej kolejce zagra ze Stalą. MKS ostatnią wygraną zanotował pod koniec września a siedem ostatnich spotkań w Kluczborku kończyło się remisami. Z kolei Stal z ostatnich trzech wyjazdów wracała „na tarczy”, bez choćby punktu. 

 

Mecze sobotnie:
Garbarnia Kraków (9.) – Wisła Puławy (11.)     godz. 13:00
Siarka Tarnobrzeg (5.) – Warta Poznań (2.)     godz. 13:00
Rozwój Katowice (16.) – Olimpia Elbląg (6.)     godz. 13:00
Gwardia Koszalin (17.) – GKS 1962 Jastrzębie (1.)     godz. 13:00
ROW 1964 Rybnik (10.) – Znicz Pruszków (7.)     godz. 17:00

Mecze niedzielne:
Legionovia Legionowo (13.) – ŁKS Łódź (3.)     godz. 12:00
Gryf Wejherowo (18.) – Błękitni Stargard (14.)     godz. 13:00
Radomiak Radom (3.) – GKS Bełchatów (8.)     godz. 13:00
MKS Kluczbork (15.) – Stal Stalowa Wola (12.)     godz. 16:00