Zapowiedź 12. kolejki spotkań w II lidze

12. kolejka drugoligowych zmagań wyjątkowo potrwa aż od soboty do poniedziałku, kiedy to zostanie rozegrany jeden mecz. W sobotę na boiska wybiegnie osiem zespołów i podobnie rzecz ma się odnośnie niedzieli.

Jako pierwsi swoje spotkania rozpoczną ekipy Resovii, Skry, Stargardu i Pogoni. Dwaj beniaminkowie zagrają w Rzeszowie – gospodarze ostatnio doznali dotkliwej porażki w Radomiu, która przerwała passę ich trzech zwycięstw, które doprowadziły do 12. miejsca. Z kolei Skra, mimo ostatniego remisu z ROW-em 1964 i wcześniejszych dwóch wygranych, jest nadal w strefie spadkowej, ale w jej „czubie” i traci zaledwie „oczko” do Błękitnych. Ci z kolei podejmą u siebie spadkowicza z Siedlec i powalczą o przerwanie haniebnej passy czterech kolejnych porażek. W Pogoni jest jeszcze gorzej, trzy ostatnie mecze bez zdobyczy punktowej i trzecie miejsce od końca w generalnej klasyfikacji. O 18:30 Znicz, która usadowił się w środkowej części tabeli zagra z Olimpią Elbląg, które jest obecnie czerwoną latarnią II ligi. Nie może to dziwić, gdyż ostatnie sześć kolejek to same porażki i dwanaście straconych bramek przy zaledwie dwóch strzelonych (łącznie drużyna zdobyła cztery gole, co jest najgorszym wynikiem w stawce). Ostatni mecz tego dnia odbędzie się w Łodzi i chyba można go zaliczyć do najbardziej ciekawego spotkania soboty, bowiem liderujący Widzew podejmie Siarkę. Widzew od 4. kolejki jest niepokonany (wtedy w Łodzi Stal wygrała 3:0) i od tamtego momentu zanotował jedynie dwa remisy i aż pięć zwycięstw, natomiast Siarka, po dobrym początku, nieco spuściła z tonu i komplet punktów po raz ostatni zgarnęła w 7. kolejce…przeciwko Stali. W kolejnych pięciu odsłonach zanotowała jedynie dwa remisy i trzy porażki. Dodatkowo widzewiacy wraz z Olimpią Grudziądz, Elaną i Radomiakiem jeszcze nie przegrali na własnym obiekcie.

W niedzielę kolejne cztery spotkania. W Wejherowie dojdzie do ciekawego pojedynku, w którym obie ekipy zrobią wszystko, aby dopisać trzy „oczka” w ligowej tabeli. Gryfowi nie udało się to w ostatnich pięciu tygodniach, kiedy to zanotowali dwa remisy (w tym przed tygodniem w Chorzowie) i trzy porażki a GKS-owi w ostatnich dwóch kolejkach, gdzie kolejno przegrywali w Pruszkowie i u siebie ze Stalą. Mecz kolejki odbędzie się w Toruniu – trzecia w tabeli Elana stanie naprzeciwko czwartemu Radomiakowi. Obie drużyny, na przestrzeni ostatnich pięciu tygodni, nie schodziły z boiska jako pokonane i dopisały sobie w tabeli po jedenaście punktów (po trzy zwycięstwa i dwa remisy). Przed tygodniem torunianie zremisowali 2:2 w Tarnobrzegu a Radomiak po raz kolejny w pełni wykorzystał atut własnego obiektu, nokautując Resovię 5:0. Dodatkowo radomianie mają najlepszą ofensywę (23 bramki zdobyte) i najlepszą obronę (5 bramek straconych). ROW 1964 dryfujący nad strefą spadkową (ostatnio 0:0 ze Skrą) zmierzy się z Ruchem, który mimo, że w trzech minionych kolejkach notował remisy, powoli pnie się w górę tabeli. Na zakończenie niedzielnych zmagań pozostanie potyczka Górnika Łęczna (ostatnio wygrana w Stargardzie) z Rozwojem, który jest na przedostatnim miejscu, dzięki ubiegłotygodniowej wygranej z Olimpią.

Jedyne poniedziałkowe starcie odbędzie się w Boguchwale, gdzie swoje mecze rozgrywa Stal Stalowa Wola. Ich przeciwnikiem będzie wicelider II ligi, a zarazem spadkowicz, Olimpia Grudziądz.

 

Mecze sobotnie:
Resovia Rzeszów – Skra Częstochowa (15.)     godz. 15:00
Błękitni Stargard – Pogoń Siedlce (16.)     godz. 15:00
Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg (18.)     godz. 18:30
Widzew Łódź (1.) – Siarka Tarnobrzeg     godz. 19:10

Mecze niedzielne:
Elana Toruń (3.) – Radomiak Radom (4.)     godz. 15:00
Gryf Wejherowo – GKS Bełchatów     godz. 15:00
ROW 1964 Rybnik – Ruch Chorzów     godz. 16:00
Górnik Łęczna – Rozwój Katowice (17.)     godz. 18:00

Mecz poniedziałkowy:
Stal Stalowa Wola – Olimpia Grudziądz (2.)     godz. 15:00