Zaległy mecz w II lidze – w Elblągu na remis

Wczoraj został rozegrany zaległy mecz z 18. kolejki spotkań, w którym Olimpia Elbląg zremisowała z Widzewem Łódź 1:1.

Prowadzenie dla gospodarzy w 73. minucie uzyskał Jakub Bojas, a Rafał Wolsztyński, który pojawił się na placu gry minutę po tej bramce, doprowadził do wyrównania w 83. minucie.

Olimpia dzięki zdobytemu punktowi zepchnęła na ostanie miejsce wejherowian, z którymi zrównała się punktami. 27 „oczek” ma na koncie także Rozwój a punkt więcej Ruch Chorzów i znajdujący się nad „kreską” ROW 1964. Z kolei łodzianie w dalszym ciągu nie prezentują się tak dobrze, jak w rundzie jesiennej i był to dla nich szósty kolejny remis. Mimo to utrzymali pozycję wicelidera, ale mają już zaledwie punkt przewagi nad Olimpią Grudziądz, trzy nad GKS-em Bełchatów i cztery nad Elaną.

Do wyrównania ligowych statystyk pozostaje rozegranie jeszcze jednego meczu (z 21. kolejki), bardzo ważnego w kontekście utrzymania. W przyszłą środę Siarka Tarnobrzeg (13. miejsce, 29 punktów) zmierzy się z również elbląską Olimpią.