Z Garbarnią pierwszy raz w historii (relacja)

Już jutro o godzinie 16:00 wejherowianie zmierzą się w Krakowie z kolejnym beniaminkiem – Garbarnią, która w obecnej chwili zajmuje 6. miejsce z jedenastoma punktami na koncie.

Robotniczy Klub Sportowy Garbarnia Kraków został założony w 1921 roku, a już dziesięć lat później zdobył, jedyne do tej pory w historii klubu, Mistrzostwo Polski. 

Bilans zespołu trenera Mirosława Hajdy (na stanowisku już od września 2014 roku!) w tym sezonie stanowią trzy wygrane, dwa remisy oraz trzy porażki, wszystko przy 14 strzelonych bramkach, a 11 straconych. Wyniki ekipy kształtowały się następująco:

  1. kolejka 0:1 z Radomiakiem,
  2. kolejka 1:3 z GKS-em Bełchatów (honorowe trafienie Borovićanina),
  3. kolejka 3:1 z Siarką (Garzeł, Krykun, Wójcik),
  4. kolejka 1:1 z Rozwojem (Krykun)
  5. kolejka 1:2 z Legionovią (Wojcieszyński),
  6. kolejka 4:1 z ROW-em 1964 (Ogar, Serafin, Mistrzyk, Siedlarz),
  7. kolejka 3:1 z Gwardią (Krykun, dwie Ogar),
  8. kolejka 1:1 z MKS-em Kluczbork (Serafin).

Skrót tego ostatniego pojedynku poniżej:

Garbarnia awans do II ligi wywalczyła w ostatnich kolejkach i na finiszu zanotowała 68 punktów (trzy więcej od Motoru Lublin), co pozwoliło jej na przepustkę do obecnych rozgrywek. Najlepszymi strzelcami zespołu byli wówczas: Marcin Siedlarz (9 bramek) oraz Krzysztof Kalemba i Tomasz Ogar (po 8 trafień).

Wyżej wymienieni zawodnicy w dalszym ciągu tworzą trzon drużyny. Garzeł i Kalemba rozegrali komplet minut w formacji defensywnej do tej pory, w pomocy rządzą Pietras, Mistrzyk, Serafin, Wójcik, Wojcieszyński czy Siedlarz (25 występów w Ekstraklasie i 1 bramka dla Górnika Zabrze) a w napadzie Ogar i Nieśmiałowski. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o bramkarzu – 37-letnim Marcinie Cabaju, który zanotował 162 spotkania dla Cracovii w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dobrze prezentuje się również 20-letni Ukrainiec Krykun.

Arbitrem tego spotkania będzie pan Sebastian Załęski z okręgu ostrołęckiego, dla którego będzie to dopiero trzecie II-ligowe spotkanie prowadzone w tym sezonie. Wcześniej były to starcia Radomiaka z Rozwojem (4:1; trzy żółte kartki i jeden odgwizdany rzut karny) oraz Legionovii z Siarką (2:0; dwie żółte kartki i jeden odgwizdany rzut karny). W zeszłym roku sędziował domowe spotkanie Gryfa z Wartą Poznań (2:3), podczas którego pokazał cztery żółte kartki, jedną czerwoną oraz odgwizdał jeden rzut karny.

 

W TYM MIEJSCU dostępna będzie relacja tekstowa portalu Lajfy.com przeprowadzona na żywo ze stadionu w Krakowie.

 

9. kolejka II ligi w sezonie 2017/2018      Garbarnia Kraków – WKS Gryf Wejherowo     16 września br. (sobota) godz. 16:00 stadion przy ul. Rydlówka 23, 30-363 Kraków