Wyszarpać punkty na pięknym stadionie

W sobotę o godzinie 18:00 na boisko, na nowoczesnym obiekcie w Tychach (mogącym pomieścić ponad 15 000 widzów!), wybiegną jedenastki gospodarzy – GKS-u i wejherowskiego Gryfa. Tyszanie, w ostatniej kolejce zdobyli komplet punktów po zwycięstwie na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński (po bramce Grzeszczyka). GKS zdobył komplet punktów pierwszy raz od czterech kolejek. Z kolei gryfici, w miniony weekend, pierwszy raz zapunktowali od 5. kolejki remisując na własnym boisku 2:2 z Olimpią Zambrów.

Górniczy Klub Sportowy Tychy został założony w zaledwie 1971 roku i reprezentuje zielono-czarno-czerwone barwy. Największymi sukcesami Klubu są wicemistrzostwo Polski w sezonie 75/76 oraz 1/4 finału Pucharu Polski w sezonie 76/77. Przed tym sezonem GKS przez trzy lata swoje mecze rozgrywał w I lidze. Trenerem od czerwca bieżącego roku jest Kamil Kiereś, który w latach 2011-2012 i 2013-2015 prowadził ekstraklasowy GKS Bełchatów.

W ubiegłorocznych rozgrywkach tyszanie zajęli 16. miejsce w I lidze. Najlepszym strzelcem był wówczas Maciej Kowalczyk (11 bramek), który teraz reprezentuja barwy MKS-u Kluczbork. Mimo spadku, w klubie pozostali bardzo znani zawodnicy, którzy wielokrotnie występowali na ekstraklasowych boiskach. Są to m.in.: Seweryn Gancarczyk, Marcin Radzewicz, Mariusz Zganiacz, Tomasz Górkiewicz czy Marcin Wodecki.

Po pierwszych dziewięciu kolejkach drużyna z Tychów zajmuje 6. lokatę w ligowej tabeli z 15 punktami na koncie (bilans 4-3-2, bramki 11-9):

  1. kolejka 0:2 z Wisłą Puławy,
  2. kolejka 2:1 z Olimpią Zambrów (bramki: Grzeszczyk, Boczek),
  3. kolejka 3:1 z ROW 1964 Rybnik (Grzeszczyk – trzy),
  4. kolejka 2:1 z Polonią Bytom (Grzeszczyk, Radzewicz),
  5. kolejka 0:0 z Puszczą Niepołomice,
  6. kolejka 1:1 ze Zniczem Pruszków (Radzewicz),
  7. kolejka 1:1 ze Stalą Stalowa Wola (Tanżyna),
  8. kolejka 1:2 z Rakowem Częstochowa (Zganiacz),
  9. kolejka 1:0 z Błękitnymi (Grzeszczyk).

Łukasz Grzeszczyk, z sześcioma trafieniami, jest wiceliderem klasyfikacji strzelców II ligi.

Rozjemcą tego spotkania będzie pan Paweł Malec z Łodzi.

Trener Kotwica w dalszym ciągu nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Adriana Klimczaka. Na ten mecz wyjazdowy, na który gryfici udali się już dzisiejszego poranka, nie pojechał również Piotr Kołc – jest to efektem pauzy za czwartą żółtą kartkę w rundzie, zdobytą w meczu z Olimpią.