Wyniki zaległych spotkań w II lidze

Prawie wszystkie drugoligowe zaległości zostały wyrównane. Został jedynie do rozegrania jeszcze mecz pomiędzy GKS-em 1962 Jastrzębie a Siarką Tarnobrzeg.

W jedynym zaległym meczu z 21. kolejki nie obyło się bez emocji. Olimpia prowadziła do przerwy po trafieniu Niburskiego. W drugiej odsłonie gospodarze przeżyli istny koszmar – najpierw nastąpiło wyrównanie po strzale z rzutu karnego Deji, następnie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał pomocnik gospodarzy Stępień a 84. minucie ponownie Deja wykorzystał drugi rzut karny tego dnia i dał olbrzymie nadzieje MKS-owi na utrzymanie w II lidze.

Z kolei pozostałe cztery spotkania odbyły się w ramach 22. kolejki i również nie brakowało niespodzianek. Podobnie jak w Elblągu, działo się w Stargardzie, gdzie gospodarze do przerwy wygrywali po bramce Skóreckiego. Jednak w 52. minucie z rzutu karnego wyrównał Rozwandowicz a w 89. minucie trzy punkty ŁKS-owi zapewnił Kujawa.

W Katowicach wszystko przebiegało po myśli gospodarzy, którzy za sprawą dwóch bramek Żaka i jednej Płonki pokonali Siarkę (honorowe trafienie Ropskiego). Przyjezdni dodatkowo kończyli mecz w dziesięciu po wykluczeniu z gry Kubowicza (druga żółta kartka).

Legionovia, walczącą o nadzieję na przyszłoroczny sezon na tym poziomie, zremisowała tylko (albo aż) z Garbarnią i dołączyła do Gwardii, jako drugi zdegradowany zespół. Przyjezdnych w pierwszej połowie na prowadzenie wyprowadził Serafin i wynik 0:1 utrzymywał się aż do 74. minuty, kiedy to do wyrównania doprowadził Vasilj. W 86. minucie gospodarzy do euforii doprowadził Nemanič, który strzelił na 2:1. Jednak ostatnie słowo należało do krakowian i na 2:2 strzelił Gawle.

W ostatnim tego dnia spotkaniu GKS Bełchatów po bramkach z pierwszej połowy Bartosiaka i Thiakane zwyciężył 2:1 z liderem, doprowadzając do czwartej porażki rzędu (!) ekipy z Jastrzębia Zdroju. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zanotował Szczęch.

GKS 1962 mimo kolejnej przegranej przewodzi w ligowej tabeli (58 punktów) z zaledwie już jednym „oczkiem” przewagi nad Wartą Poznań. Trzeci jest ŁKS (56.), czwarty Radomiak (53.) a piąta Garbarnia (50.). Nad strefę spadkową wyskoczył MKS Kluczbork (36.) z punktem przewagi nad innymi spadkowiczami: Zniczem Pruszków i Wisłą Puławy.