Wyniki spotkań w rozgrywkach młodzieżowych (15/16.09)

Weekend w rozgrywkach juniorskich rozpoczął się od gradu bramek i prawdziwego rollercoaster’u w spotkaniach roczników 2005 i 2004 przeciwko Bałtykowi Gdynia.

Podopieczni trenera Borka źle weszli w mecz i po prostych swoich błędach oraz sędziny tego spotkania, przegrywali do przerwy już 1:5. Na drugą połowę spotkania wyszli niezwykle zdeterminowani i na dziesięć minut przed końcem udało im się strzelić bramkę na 4:5. Jednak więcej zimnej krwi w końcówce meczu zachowali gdynianie, którzy dorzucili jeszcze dwa trafienia i zdobyli komplet punktów. Wejherowianie doznali pierwszej porażki w tym sezonie, a Bałtyk drugi raz osiągnął zwycięstwo.

Jeszcze ciekawiej było w kolejnym spotkaniu w wykonaniu rocznika 2004. Po niemalże pół godziny gry na prowadzenie żółto-czarnych wyprowadził Ksawery Ronowski, pozyskany przed sezonem z Aniołów Garczegorze. Wynik ten utrzymywał się aż do 65. minuty (w tym rozgrywkach gra się systemem 2 x 40 min), gdzie gdynianie doprowadzili do wyrównania a dwie minuty później, po jednym z kontrataków i odgwizdanym rzucie karnym, objęli prowadzenie. W 78. minucie Ronowski ponownie wpisał się na listę strzelców, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry kolejny nabytek WKS-u, Maciej Zdziebłowski, wyprowadził gryfitów na upragnione prowadzenie. Jednak na tym emocje się nie skończyły, w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym przyjezdnych i fatalnych błędach wejherowian, na tablicy widniał już wynik 3:3 a chwilę później, Bałtyk miał jeszcze „piłkę meczową”, ale na szczęście dla gospodarzy, napastnik gości minimalnie przestrzelił obok słupka i nastąpił sprawiedliwy podział punktów.

W dalszym ciągu ciężko gra się naszym juniorom młodszym, którzy grający w lidze z zawodnikami urodzonymi w 2002 roku (podopieczni trenera Albeckiego to praktycznie w całości rocznik 2003) w 5. kolejce doznali czwartej porażki, tym razem z Chojniczanką.

Z kolei grupa 2 rocznika 2006 i grupa 1 rocznika 2007 urządziły sobie festiwal strzelecki w niedzielne przedpołudnie. Podopieczni trenerów Waśka i Funka pokonali Sztorm II Mosty 8:1 a zawodnicy trenerów Kotwicy i Kowalskiego roznieśli GTS III Pruszcz Gdański aż 11:0 a kolejne trzy bramki (łącznie już jedenaście) zanotował niezawodny Lemke. Obie ekipy mają komplet zwycięstw w tym sezonie i kapitalny bilans bramkowy. Ci pierwsi są liderami swojej tabeli (bilans bramowy 20-2) a drudzy zajmują 2. miejsce, ale mają dwa mecze zaległe do rozegrania, przy stosunku bramkach 28-3.

I liga wojewódzka A1 Junior (roczniki 2000/2001/2002):

5. kolejka – Gryf Wejherowo – Chojniczanka Chojnice     (przełożony na 18-ego września, wtorek, godz. 16:30)

Trener: Wojciech Bork

I liga wojewódzka B1 Junior Młodszy (roczniki 2002/2003):

5. kolejka – Gryf Wejherowo – Chojniczanka I 1930 Chojnice 1:3 (0:1)

Bramka: J.Kwidziński

Skład Gryfa: R.Wika – S.Baranowski, O.Kątny, M.Jeżowski, N.Sroka, M.Formella, A.Rynkowski, M.Mycio, Ł.Stolz, J.Kwidziński, J.Godlewski oraz M.Pawłowski, D.Kwidziński, B.Ustrowski, M.Wiśniewski, W.Potrykus, M.Grubba, M.Sajka

Trener: Tomasz Albecki

I liga wojewódzka C1 Trampkarz (rocznik 2004):

5. kolejka – Gryf Wejherowo – AP Bałtyk Gdynia 3:3 (1:0)

Bramki: K.Ronowski (dwie), M.Zdziebłowski

Skład Gryfa: M.Pawłowski – K.Karbownik, O.Miotk, D.Bluma, K.Mroziński, K.Ronowski, K.Lawer, P.Czaja, K.Gruba, M.Zdziebłowski – K.Laskowski oraz D.Brzeziński, D.Podolski, J.Padejasek, M.Szukieć, D.Leja, K.Dymarczyk, H.Kozłowski

Trener: Maciej Szymański

Gdańsk: C2 Trampkarz Grupa 1 (rocznik 2005):

4. kolejka – AP Bałtyk Gdynia – Gryf I Wejherowo 7:4 (5:1)      [mecz rozegrany w Wejherowie]

Bramki: K.Hinz, J.Zaworski, K.Bołtrukanis, O.Buczak

Skład Gryfa: S.Pacanowski – B.Labudda, B.Cisło, J.Zaworski, K.Bołtrukanis, P.Elandt, O.Buczak, K.Hinz, D.Płotek, P.Bochentyn, P.Burda oraz N.Szreder, S.Wolański, N.Szczypior, D.Domski, R.Naczke, J.Świątek

Gdańsk: D1 Młodzik Grupa 1 (rocznik 2006):

5. kolejka – Gryf II Wejherowo – MKS Orkan Rumia     (przełożony na 19-ego września, środa, godz. 16:00)

Trenerzy: Wojciech Wasiek, Marcin Funk

Gdańsk: D1 Młodzik Grupa 2 (rocznik 2006):

4. kolejka – Gryf I Wejherowo – Sztorm II Mosty 8:1 (3:0)

Bramki: K.Klimczak, K.Pranczk, J.Markuszewski, bramka samobójcza (dwie), I.Nagel, N.Lenczewski, P.Płocki

Skład Gryfa: S.Smuniewski – J.Mróz, K.Pranczk, M.Plichta, P.Biniek, J.Kałuski, I.Nagel, O.Potrykus, N.Lenczewski oraz A.Marszałkowski, K.Klimczak, P.Płocki, D.Plichta, J.Markuszewski, N.Smykowski, M.Grubba

Gdańsk: D2 Młodzik Grupa 1 (rocznik 2007):

5. kolejka – Zatoka 95 Puck – Gryf II Wejherowo 2:3 (0:3)

Bramki: M.Dylak (dwie), S.Bieńkowski

Skład Gryfa: D.Pranszke – P.Madej, I.Stenka, M.Dylak, C.Marzejon, K.Jamróz, J.Krefta, S.Bieńkowski, S.Janiec oraz K.Erazmus, K.Skwierawski, J.Białk, O.Rychert, A.Żmich, M.Lizewski, F.Korzeniowski, K.Dawidowski, F.Kaczykowski

Trenerzy: Tomasz Kotwica, Dawid Kowalski

Gdańsk: D2 Młodzik Grupa 2 (rocznik 2007):

6. kolejka – Gryf I Wejherowo – GTS III Pruszcz Gdański 11:0 (6:0)

Bramki: A.Wasilewski, M.Tarnowski, M.Pruc (dwie), R.Blok, P.Bojke, N.Lemke (trzy), A.Brzoskowski, J.Konkol

Skład Gryfa: E.Kwidziński – O.Roppel, M.Topp, A.Wasilewski, P.Bojke, R.Blok, M.Tarnowski, M.Pruc, K.Piątkowski oraz F.Wachowski, N.Lemke, H.Jankuniec, M.Wargowski, J.Konkol, D.Kupc, S.Błażejewicz, A.Brzoskowski

Informujemy, że wszystkie młodzieżowe zespoły piłkarskie WKS „Gryf” Wejherowo są dotowane z Urzędu Miasta Wejherowa.