Wyniki spotkań drużyn młodzieżowych (05/06.04)

Kapitalny weekend za nami pod względem rozgrywek piłkarskich – młodzi wejherowianie odnieśli pięć zwycięstw i raz zremisowali! Doliczając do tego mecz grupy 2 z rocznika 2006, który rozegrany był wcześniej, bilans wyniósłby sześć zwycięstw i remis!

Na dużą pochwałę zasługują juniorzy starsi, którzy nie przegrali siódmego spotkania z rzędu (wcześniej sześć zwycięstw). Tym razem mimo niekorzystnego wyniku do przerwy, udało się doprowadzić do wyrównania i wywieźć cenny punkt ze Słupska. Warto zaznaczyć, że trener Kotwica nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników, w tym z Fabiana Kątnego, który regularnie jest powoływany do drugoligowej kadry.

Dużo nadziei w serca kibiców wlali również gracze z rocznika 2003, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tej rundzie CLJ-ki U-15 i w dalszym ciągu mają szanse na utrzymanie. Pewna wygrana została odniesiona nad beniaminkiem ze Świecia.

Drugie zwycięstwo dzisiejszego dnia odnieśli podopieczni trenera Borka z rocznika 2005, którzy rozprawili się z rówieśnikami z Zatoki 95 Puck. Zdobyli aż sześć bramek (trzy więcej od przeciwników), a trafieniami podzieliło się pięciu graczy.

Ostatni pozytywny akcent należał do grupy 1 rocznika 2006, która pewnie ograła KTS-K Lew Lębork i w dalszym ciągu utrzymuje się na 3. miejscu w ligowej tabeli. Komentarz pomeczowy trenerów Funka i Waśka: „Do meczu z Lęborkiem podchodziliśmy w roli faworyta, tak tez wyglądały pierwsze minuty, jednak kilku dobrych sytuacji nie potrafiliśmy zamienić na gola. Udało się to zrobić przeciwnikom, którzy po wzorowo wyprowadzonej kontrze wyszli na prowadzenie. Nie pozostaliśmy długo wdzięczni naszym rywalom i po kilku minutach strzałem z dystansu wyrównuje Olaf. Do końca pierwszej połowy mieliśmy sporo dogodnych sytuacji których grzechem było nie wykorzystać. W drugiej połowie w przeciągu 4 minut zdobywamy 3 bramki, których autorami byli Piotrek Płocki, Oskar Krauze i Kuba Mróz. Wynik ten wprowadził sporo rozluźnienia i pod koniec spotkania tracimy bramkę. Gratulacje dla zawodników za dobry mecz, dziękujemy również rodzicom za liczne wsparcie i doping :)!!!”

Jak widać to po raz kolejny, sędziowie w rozgrywkach młodzieżowych często błędnie wpisują nazwiska strzelców do protokołu pomeczowego.

W niedzielę odbyły się dwa spotkania. W Słupsku tym razem zagrali juniorzy młodsi, którzy zgarnęli trzy punkty po trafieniu Potrykusa a na boisku w Kosakowie/Złote Piaski zawodnicy z rocznika 2004 rozgromili Sztorm Mosty aż 10:0. Sześć trafień w tym meczu zanotował Kacper Laskowski. Podopieczni trenerów Albeckiego i Szymańskiego zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, tracąc dwa „oczka” do SI Arki Gdynia.

I Liga Wojewódzka A1 Junior „sportbm” (roczniki 1999/2000/2001):
20. kolejka – Gryf Słupsk S.A. – Gryf Wejherowo 2:2 (2:0)

Bramki: C.Sawczuk, K.Solarczyk

Skład Gryfa: M.Jakubowski – M.Otrocki, P.Baran, O.Formella, K.Bystrzanowski, C.Sawczuk, K.Baranowski, K.Solarczyk, D.Wierciszewski, M.Gwizdalski, K.Czaja oraz D.Pilarski

Trener: Tomasz Kotwica