Wyniki 5. kolejki spotkań w II lidze (21.08)

W 5. kolejce spotkań w II lidze padło dwadzieścia bramek i tym razem starcia były niezwykle wyrównane, bowiem doszło do pięciu remisów a pozostałe cztery spotkania zakończyły się jednobramkową różnicą (po dwa zwycięstwa gospodarzy i przyjezdnych).

Jedyne widowisko bez goli obejrzeli kibice w Krakowie, gdzie Garbarnia podzieliła się punktami z Pogonią, kończąc tym samym swoją zwycięską passę. Podobnie jak Bytovia, z tymże ta drużyna dopiero w doliczonym czasie gry urwała dwa punkty Resovii, która spadła przez to na 3. lokatę.

W dalszym ciągu bez zwycięstwa pozostają Górnik Polkowice, Gryf oraz Stal. Te zespoły kolejno przegrywała ze Stalą (awans rzeszowian na 1. pozycję), Zniczem oraz Błękitnymi. Szczególnie zawiedziona może być drużyna ze Stalowej Woli, gdyż w doliczonym czasie pierwszej połowy Mistrzyk przestrzelił rzut karny.

Blisko swojej drugiej ligowej wygranej była Skra, która od 63. minuty prowadziła a od 71. minuty grała z przewagą jednego zawodnika. Koniec końców w 93. minucie remis dla Elany uratował Bierzało. Podział punktów miał miejsce również w Katowicach, gdzie GKS mierzył się z Olimpią, a czwarte ligowe trafienie dla elblążan zanotował Szuprytowski.

Prawdziwy rollercoaster zafundowali swoim kibicom ponownie łodzianie, którzy zanotowali drugi remis z rzędu. Po niespełna godzinie gry przegrywali z Górnikiem Łęczna 0:2 po dwóch golach Wojciechowskiego, jednak w odstępstwie kilkudziesięciu sekund miedzy 79. a 81. minutą spotkania Widzew doprowadził do wyrównania za sprawą niezawodnego Robaka (również czwarta bramka w sezonie) i trafienia samobójczego Rojka.

Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 0:0
Lech II Poznań – Legionovia Legionowo 2:1
Górnik Polkowice – Stal Rzeszów 1:2
Elana Toruń – Skra Częstochowa 1:1
Widzew Łódź – Górnik Łęczna 2:2
GKS Katowice – Olimpia Elbląg 1:1
Stal Stalowa Wola – Błękitni Stargard 0:1
Resovia Rzeszów – Bytovia Bytów 1:1