Wyniki 29. kolejki spotkań w II lidze

W II lidze, po raz kolejny, nie można być niczego pewnym, a „papierowi” faworyci znowu gubią punkty.

GKS 1962 Jastrzębie przegrał drugi mecz z rzędu, tym razem z Garbarnią (która wskoczyła na 6. miejsce), ale przewaga punktowa wypracowana wcześniej pozwala w dalszym ciągu patrzeć z góry na resztę zespołów. Wyjazdowy remis ŁKS-u z Wisłą wykorzystały ekipy Warty i Radomiaka, które pokonały kolejno Olimpię i Znicza i uplasowały się na 2. i 3. lokacie. Siedemnaste trafienie w sezonie zanotował Brazylijczyk Leandro a piętnaste Piotr Giel, który w ostatniej minucie meczu Gwardii z GKS-em ustalił wynik na 1:3 dla swojej drużyny z Bełchatowa. Kolejny krok w kierunku utrzymania wykonał wejherowski Gryf po zwycięstwie z Legionovią oraz Rozwój, który przyczynił się do trzeciej z rzędu porażki Błękitnych. ROW 1964 podzielił się punktami z MKS-em a Siarka ze Stalą. Ekipa z Kluczborka, walcząca o utrzymanie, może czuć duży niedosyt, gdyż bramkę dla ROW-u zdobył dopiero w 86. minucie Muszalik, wykorzystując rzut karny. Emocji nie brakowało też w Tarnobrzegu, gdzie również walcząca o ligowy byt Stal, w 90. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Dziubińskiego, by już w kolejnej akcji stracić dwa punkty przez trafienie Księżniakiewicza.

W tej chwili do Nice I Ligi awansowałyby GKS 1962 Jastrzębie, Warta Poznań i Radomiak Radom a w barażach zagrałby ŁKS Łódź. Z kolei z II ligą pożegnałyby się drużyny ze Stalowej Woli, Kluczborka, Legionowa i Koszalina. Szczególnie sytuacja tych dwóch ostatnich wydaje się być już praktycznie przesądzona.

Gwardia Koszalin – GKS Bełchatów 1:3
ROW 1964 Rybnik – MKS Kluczbork 1:1
Legionovia Legionowo – Gryf Wejherowo 1:2
Rozwój Katowice – Błękitni Stargard 1:0
Siarka Tarnobrzeg – Stal Stalowa Wola 2:2
Garbarnia Kraków – GKS 1962 Jastrzębie 3:1
Radomiak Radom – Znicz Pruszków 2:1
Wisła Puławy – ŁKS Łódź 0:0