Wyniki 27. kolejki spotkań w II lidze

W 27. kolejce spotkań w II lidze pierwszy raz od 14 października zwycięstwo wywalczyła drużyna Legionovii, która pewnie pokonała Gwardię i zepchnęła ją na ostatnie miejsce w tabeli. Zwycięską ścieżką nadal podąża wejherowski Gryf (5 zwycięstwo wiosną) a tym samym doprowadził Siarkę do piątej porażki z rzędu. Najmniejszym nakładem ROW 1964 wygrał u siebie z GKS-em Bełchatów oraz GKS 1962 Jastrzębie na wyjeździe w Puławach. Kolejne dobre spotkanie zagrali również gracze Rozwoju, pokonując MKS Kluczbork oraz Garbarni – zwycięstwo z Błękitnymi i zrównanie się z nimi punktami. Niezwykle dotkliwej, niespodziewanie wysokiej porażki doznała u siebie ekipa Olimpii – ŁKS zaaplikował jej pięć bramek, z czego dwie były autorstwa Radionowa, który ma na koncie już dziesięć trafień. Jedynie dwa mecze zakończyły się podziałem punktów: w Radomiu gospodarze podzielili się ze Stalą, a w Poznaniu Warta ze Zniczem Pruszków.

Na czele tabeli nadal beniaminek GKS 1962 Jastrzębie z dorobkiem 58 punktów. Za nimi Warta (47), ŁKS (46) oraz Radomiak (44).

Na czele klasyfikacji strzelców pozostaje Brazylijczyk Leandro z Radomiaka (15 trafień), który jednak już od sześciu kolejek nie powiększył swojego dorobku. Za nim z 13 bramkami na koncie jest Piotr Giel z GKS-u Bełchatów

 

ROW 1964 Rybnik – GKS Bełchatów 1:0
Legionovia Legionowo – Gwardia Koszalin 4:1
Rozwój Katowice – MKS Kluczbork 2:1
Siarka Tarnobrzeg – Gryf Wejherowo 1:2
Garbarnia Kraków – Błękitni Stargard 2:1
Radomiak Radom – Stal Stalowa Wola 2:2
Wisła Puławy – GKS 1962 Jastrzębie 0:1
Warta Poznań – Znicz Pruszków 1:1
Olimpia Elbląg – ŁKS Łódź 0:5