Wyniki 25. kolejki spotkań w II lidze

25. kolejka przyniosła kolejne niespodzianki. 

Gwardia odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, co wobec remisu Legionovii z GKS-em Bełchatów, pozwoliło jej wyprzedzić ekipę z Legionowa i opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Miejsca pod kreską zajmują także Stal, po porażce z Wartą, oraz MKS Kluczbork, po wysokiej przegranej z Garbarnią.

Nie zawodzą za to dwie rewelacje wiosny: Gryf Wejherowo i Rozwój Katowice, które zaliczyły po czwartej kolejnej wygranej. Wejherowianie sprawili kolejną niespodziankę, co dla ich przeciwników z Radomia, było wręcz kompromitacją, bowiem Radomiak doznał trzeciej porażki z rzędu. Z kolei Rozwój pokonał ROW 1963. W innych spotkaniach, Wisła uległa Błękitnym, lider z Jastrzębia-Zdroju wygrał w hicie kolejki w Elblągu po golu niezawodnego Szczepana a ŁKS również niemile zaskoczył swoich fanów, ulegając na własnym boisku Zniczowi Pruszków.

GKS 1962 z przewagą 13 „oczek” nad Wartą prowadzi w ligowej tabeli. Tyle samo punktów, co Warta (42) ma trzeci ŁKS, a czwarty Radomiak – 40. Olimpia i Siarka nie powiększyły swojego dorobku i nadal mają kolejno 38 i 35 punktów na koncie.

 

Gwardia Koszalin – Siarka Tarnobrzeg 2:1
Legionovia Legionowo – GKS Bełchatów 2:2
Rozwój Katowice – ROW 1964 Rybnik 2:0
Garbarnia Kraków – MKS Kluczbork 4:1
Radomiak Radom – Gryf Wejherowo 0:1
Wisła Puławy – Błękitni Stargard 1:3
Warta Poznań – Stal Stalowa Wola 1:0
Olimpia Elbląg – GKS 1962 Jastrzębie 0:1
ŁKS Łódź – Znicz Pruszków 0:2