Wyniki 25. kolejki spotkań w II lidze (23/24.03)

Do kilku przetasowań doszło w drugoligowym zestawieniu po 25. kolejce spotkań.

Na czoło tabeli powrócił Radomiak Radom, któremu trzy punkty zagwarantował niezawodny Brazylijczyk Leandro, pewnie wykorzystując rzut karny z końcówki spotkania, zdobywając tym samym 16-stą bramkę w sezonie. Radomiak wykorzystał kolejne potknięcie Widzewa, jakim był trzeci z rzędu remis, tym razem z Elaną Toruń. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu oraz remisowi GKS-u Bełchatów z Olimpią Elbląg, na najniższe podium w tabeli wskoczyła Olimpia Grudziądz, która wygrała czwarte, kolejne spotkanie na wiosnę. Zabójcza dla przyjezdnych z Łęcznej okazała się druga połowa a konkretniej okres pomiędzy 75. a 83. minutą, kiedy to gospodarze zdobyli cztery bramki, a hat-trick’iem w sześć minut popisał się były zawodnik wejherowskiego Gryfa, Mikołaj Gabor. Wspomniany Gryf nie przywiózł z Podkarpacia choćby punktu a dodatkowo stracił Macierzyńskiego, który otrzymał czerwoną kartkę. Dzięki zwycięstwu Siarka traci w chwili obecnej jeden punkt do bezpiecznego miejsce a ma jeszcze jeden mecz zaległy do rozegrania (podobnie jak Rozwój i Olimpia Elbląg – tych ostatnich czekają jeszcze dwa zaległe spotkania). Podziałem punktów zakończyły się także spotkania Błękitnych z Resovią oraz Pogoni z ROW 1964. Szczególnie drużyna z Siedlec może być niezadowolona, gdyż do przerwy prowadziła 2:0. Ciekawie było w Częstochowie – gospodarze po pierwszych czterdziestu pięciu minutach prowadzili 1:0 ze Zniczem, jednak w drugiej połowie stracili aż cztery bramki, na co odpowiedzieli jeszcze tylko jedną, przez co przeciwnicy zanotowali drugą wygraną z rzędu i przeskoczyli Skrę w tabeli.

W niedzielę padł piąty remis w tej kolejce. Rozwój od 33. minuty prowadził na boisku w Chorzowie, jednak pod koniec spotkania gospodarze doprowadzili do wyrównania, co niewiele zmieniło sytuację obu ekip. Ruch nadal jest nad kreską (po 27 punktów z Gryfem, 28 mają Błękitni) i wyprzedza o jedno „oczko” Rozwój. Dalej jest Siarka (25), ROW 1964 (23) i elbląska Olimpia (22.)

Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 6:1
GKS Bełchatów – Olimpia Elbląg 1:1
Ruch Chorzów – Rozwój Katowice 1:1
Skra Częstochowa – Znicz Pruszków 2:4
Radomiak Radom – Stal Stalowa Wola 1:0
Siarka Tarnobrzeg – Gryf Wejherowo 3:0
Pogoń Siedlce – ROW 1964 Rybnik 2:2
Błękitni Stargard – Resovia Rzeszów 1:1