Wyniki 24. kolejki w II lidze

Nie obyło się bez emocji i w tej drugoligowej kolejce. Sytuacja w tabeli zmienia się diametralnie z tygodnia na tydzień, szczególnie jeśli chodzi o drugą połówkę tabeli, od miejsca 10. i niżej.

Warta po bramce Brozia wygrała w Stalowej Woli i opuściła strefę spadkową. Stal pozostaje bez wygranej od wznowienia rozgrywek. Podobnie jak Olimpia Zambrów i Błękitni, którzy kolejno przegrywali z Puszczą (zwycięska bramka Bartkowa w 83. minucie; czwarta wygrana z rzędu Puszczy i 3. miejsce w tabeli) i Rozwojem Katowice (pierwsza wygrana wiosną).

„Drużyna remisów” z Elbląga (aż dwanaście takowych na ich koncie) przegrała z GKS-em Bełchatów. Na pocieszenie pozostaje kolejna bramka Łukasza Pietronia (kolejna z karnego), dzięki czemu samotnie przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców II ligi z 11 trafieniami na koncie.

Warszawska Polonia przegrała z rewelacją wiosny, Gryfem Wejherowo, 1:3 i już tylko trzy punkty dzielą ją od ostatniej Polonii Bytom, która pokazała, że nadal będzie walczyć o utrzymanie po wygranej 2:0 z ROW-em 1964.

Pierwsze zwycięstwo tej rundy uzyskała również Kotwica – do przerwy kołobrzeżanie przegrywali 0:1 z Radomiakiem, jednak od 52. do 68. minuty zdobyli trzy bramki a tym samym komplet punktów. Radomianie po tej wpadce stracili miejsce na podium, zajmując w chwili obecnej lokatę barażową.

Najważniejsze zmiany nastąpiły jednak na czele tabeli, na które powrócił Raków. Częstochowianie po dwóch porażkach na początku wiosny, w miniony weekend wygrali swój trzeci mecz z rzędu, tym razem 4:2 z Siarką i przy remisie 1:1 Odry z Legionovią, wyprzedzili opolan o jedno „oczko” w zestawieniu ogólnym