Wyniki 23. kolejki (i zaległego spotkania 20. kolejki) w II lidze

W tej kolejce do skutku doszło zaledwie rozegranie pięciu spotkań i jednego zaległego z 20. kolejki, w którym Gwardia, mimo szybkiego objęcia prowadzenia, jeszcze do przerwy przyjęła pięć bramek od Olimpii (w tym cztery Piotra Kurbiela) i spadła na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

W dolnej części tabeli robi się co raz ciekawiej – w Katowicach pod koniec meczu, dzięki bramce Żaka, Rozwój wygrał z GKS-em Bełchatów i wyskoczył ze strefy spadkowej. Swoje mecze wygrały również drużyny MKS-u Kluczbork i Gryfa, a także ROW 1964, który wyprzedził tym samym swojego przeciwnika z Krakowa i usadowił się na 9. lokacie. Bez problemów wygrał lider z Jastrzębia Zdroju, który w Pruszkowie zwyciężył 3:0 po dwóch trafieniach Jadacha i jednym Szczepana.

W chwili obecnej przy tylu spotkaniach przełożonych, tabela nie jest miarodajna, a wszystkie zaległe spotkania odbędą się zapewne między połową kwietnia i maja.

Rozwój Katowice – GKS Bełchatów 1:0
Garbarnia Kraków – ROW 1964 Rybnik 1:3
Wisła Puławy – MKS Kluczbork 1:2
Warta Poznań – Gryf Wejherowo 0:1
Znicz Pruszków – GKS 1962 Jastrzębie 0:3

(z 20. kolejki)     Gwardia Koszalin – Olimpia Elbląg 1:5