Wyniki 22. kolejki w II lidze

Pierwsze marcowe spotkania przyniosły aż 27 bramek i zarówno kilka niespodzianek, jak i spodziewanych rozstrzygnięć.

Na „dzień dobry” Częstochowie wysoko wygrał spadkowicz z Grudziądza, przy znacznym udziale dwóch zimowych nabytków : Portugalczyka Tiago Alvesa oraz Hiszpana Germana Ruzia, którzy zdobyli po jednym trafieniu. W dalszym ciągu, na miejscu gwarantującym awans, pozostaje toruńska Elana, która również minimalnie wygrała w Rybniku, a swoją dwunastą ligową bramkę zdobył Filip Kozłowski. Do wielkiej strzelaniny doszło w Boguchwale, gdzie w dalszym ciągu spotkania domowe rozgrywa Stal Stalowa Wola, która do przerwy prowadziła już 2:0 z Błękitnymi. Po zmianie stron do głosu doszli przyjezdni, którzy w 69. minucie doprowadzili do wyrównania. Jednak to gospodarze przechylili szalę na swoją korzyść i po golach Trąbki oraz Mrozińskiego zapewnili sobie zwycięstwo. Tyle samo bramek padło w Katowicach, z tymże Rozwój pozbawił złudzeń Siarkę i wspiął się w ligowej tabeli tuż ponad strefę spadkową. W Bełchatowie GKS minimalnym nakładem pokonał Ruch Chorzów (bramki Ryszki) a w Elblągu doszło do największej niespodzianki – ostatnia w tabeli Olimpia ograła dotychczasowego lidera z Radomia 2:1. W ostatnim tego dnia spotkaniu pruszkowianie przegrali na własnym obiekcie z Pogonią Siedlce, która doskoczyła do swoich przeciników w ligowej tabeli na odległość jednego punktu.

Niedziela zwiastowała ostatnie dwa spotkania w tej serii spotkań. W Wejherowie, po bardzo wyrównanym meczu, komplet punktów przypadł beniaminkowi, Widzewowi Łódź, który wykorzystał potknięcie Radomiaka i dzięki bramce Daniela Mąki został liderem rozgrywek. W więńczącym ten weekend spotkaniu Górnik Łęczna, dzięki samóbójczemu trafieniu Daniela, minimalnie ograł Resovię i w tej chwili, wraz z imiennikiem z Bełchatowa, tracą zaledwie dwa „oczka” do 3. miejsca, premiującego awansem do I ligi.