Wyniki 20. kolejki w II lidze

Miniona kolejka dostarczyła wszystkim kibicom nie lada emocji, a wiele wyników śmiało można określić mianem zaskoczenia.

Nowym liderem tabeli została Odra Opole, która po dwóch bramkach Gabriela Nowaka (w tym drugiej z 85. minuty) pokonała Olimpię Elbląg. Taka sytuacja mogła mieć miejsce dzięki niespodziewanej porażce dotychczasowego lidera Rakowa Częstochowa z GKS-em Bełchatów 0:1. Była to pierwsza ligowa porażka Rakowa w tym sezonie.

Warta Poznań po dwóch trafieniach Mateusza Brozia pokonała w Bytomiu Polonię, a wejherowianie po również dwóch golach Kołca i jednym Marczaka zwyciężyli w Kołobrzegu. Remis rzutem na taśmę w rywalizacji z Błękitnymi Stargard uratował ROW 1964 Rybnik – warto zaznaczyć, że trzy bramki w tym meczu padły pomiędzy 81. a 90. minutą spotkania.

Bezbramkowym wynikiem zakończyły się dwa mecze: Rozwoju z Siarką oraz Puszczy z Radomiakiem. Z kolei festiwal strzelecki podczas tego weekendu urządziła sobie Legionovia Legionowo, która w Zambrowie pokonała Olimpię 5:1.