Wyniki 19. kolejki spotkań w II lidze – grad bramek na zakończenie rundy

W ostatniej tegorocznej kolejce (a drugiej rewanżowej) padło aż 30 bramek, co daje średnią ponad trzech bramek na mecz. Sześć i siedem trafień zanotowano kolejno w meczach Olimpii Elbląg z Polonią Bytom oraz Polonii Warszawa z Odrą. 

Zimę na meczu lidera spędzi Raków Częstochowa, który wygrał w Poznaniu z Wartą 2:1. Niesamowitą sprawą jest, że częstochowianie w 19. kolejkach ani razu nie schodzili z boiska pokonani, wygrywając jedenaście spotkań a osiem remisując.

Drugie miejsce zajął Radomiak Radom, po zwycięstwie 1:0 nad Stalą. Była to siódma z rzędu wygrana ekipy z Radomia, a szósta zakończona takim rezultatem we wszystkich kolejkach.

Odra Opole w kosmicznym meczu wygrała w Warszawie z Polonią i przezimuje na ostatnim miejscu podium z bezpieczną przewagą ośmiu punktów nad Puszczą i dziewięciu nad Siarką.

Oba zespoły zakończyły rok potyczką ze sobą a górą okazała się ekipa gospodarzy z Tarnobrzegu. Jednak nie było o trzy punkty łatwo, bo dopiero w doliczonym czasie gry dwa gole zdobył Ropski i ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Siarki.

Kotwica, po wyjazdowym zwycięstwie 1:0 z GKS-em Bełchatów, wyszła ze strefy spadkowej i ulokowała się na 12. pozycji, mając tyle samo punktów (19) co GKS i wejherowski Gryf i lepszy bilans spotkań bezpośrednich. W strefie spadkowej, ROW 1964 pokonał Rozwój 2:1, przeskoczył ich o jedno „oczko”, zajmując tym samy miejsce tuż pod kreską.

 

Radomiak Radom – Stal Stalowa Wola 1:0
Siarka Tarnobrzeg – Puszcza Niepołomice 3:2
ROW 1964 Rybnik – Rozwój Katowice 2:1
Legionovia Legionowo – Błękitni Stargard 1:1
Gryf Wejherowo – Olimpia Zambrów 1:1
GKS Bełchatów – Kotwica Kołobrzeg 0:1
Warta Poznań – Raków Częstochowa 1:2
Olimpia Elbląg – Polonia Bytom 5:1
Polonia Warszawa – Odra Opole 3:4