Wyniki 11. kolejki spotkań w II lidze

Dzięki bramce Kristo dla Widzewa i przy remisie Olimpii Grudziądz ze Zniczem, to właśnie ekipa z Łodzi wskoczyła na czoło tabeli II ligi. Tym samym Pogoń zanotowała trzecią kolejną porażkę a Widzew trzecie zwycięstwo z rzędu. W Grudziądzu było niezwykle ciekawie, bowiem w 89. minucie bramkę dla drużyny z Pruszkowa z rzutu karnego zdobył Machalski, a dla gospodarzy punkt uratował, już w doliczonym czasie gry, Marzec. Festiwal strzelecki na własnym obiekcie ponownie urządzili sobie gracze Radomiaka, którzy tym razem z kwitkiem odprawili Resovię, przerywając tym samym passę trzech zwycięskich spotkań drużyny z Rzeszowa. Dzięki tej wygranej tracą już tylko punkt do trzeciej w tabeli Elany, która z kolei w meczu na szczycie podzieliła się punktami z Siarką Tarnobrzeg (siódme trafienie w sezonie zanotował Filip Kozłowski z Elany). W Częstochowie Skra również zremisowała z ROW-em 1964, przez co gospodarze pozostali w strefie spadkowej a rybniczanie dryfują tuż nad kreską. Swoje spotkanie zremisował także, trzeci raz pod rząd, chorzowski Ruch, który gościł ekipę z Wejherowa. Ważne wyjazdowe wygrane osiągnęły Stal i Rozwój. Ci pierwsi w pierwszej połowie stracili bramkę w Bełchatowie, a od 62. minuty grali w przewadze jednego zawodnika. W 72. minucie do wyrównania doprowadził Dziubiński a w ostatnich sekundach spotkania trzy punkty drużynie ze Stalowej Woli zapewnił Łętocha. GKS zanotował drugą porażkę w lidze i to drugą z rzędu. Z kolei Rozwój w Elblągu zmierzył się z Olimpią w pojedynku dwóch ostatnich drużyn w tabeli. Do przerwy na tablicy widniał remis 1:1, ale w 76. minucie Gembicki zapewnił wygraną drużynie z Katowic. Jednak sytuacja obu zespołów się nie zmieniła – Olimpia okupuje dno tabeli, a Rozwój jest jedno miejsce wyżej z przewagą trzech „oczek”.

W jedynym niedzielnym spotkaniu czwartą kolejną porażkę ponieśli Błękitni, którzy przegrali na własnym boisku z Górnikiem Łęczna (drugie kolejne zwycięstwo). Spotkanie było niezwykle zacięte, bowiem sześciu graczy zostało ukaranych żółtymi kartonikami a jeden został usunięty z boiska. Bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach gry. Siódme trafienie zanotował Patryk Szysz (czwarte z rzutu karnego) i wraz z Kozłowskim przewodzą klasyfikacji strzelców II ligi.

Błękitni Stargard – Górnik Łęczna 0:2
Pogoń Siedlce – Widzew Łódź 0:1
Siarka Tarnobrzeg – Elana Toruń 2:2
Radomiak Radom – Resovia Rzeszów 5:0
Skra Częstochowa – ROW 1964 Rybnik 0:0
Ruch Chorzów – Gryf Wejherowo 1:1
GKS Bełchatów – Stal Stalowa Wola 1:2
Olimpia Grudziądz – Znicz Pruszków 1:1