Wyjazd do odległego Rybnika (zapowiedź+relacja tekstowa)

W nadchodzącą sobotę ostatnim drugoligowym meczem tego dnia będzie starcie ROW-u 1964 Rybnik z wejherowskim Gryfem. Początek spotkania o godzinie 17:00.

W zeszłym sezonie ROW 1964 zajął 12. miejsce w ligowej tabeli (41 punktów; 11-8-15; bramki 39-47) i o trzy „oczka” wyprzedził wejherowskiego Gryfa. Najlepszym strzelcem zespołu był wtedy Przemysław Brychlik, zdobywca siedmiu goli. Wówczas w pierwszym spotkaniu (13. kolejka, 14.10.16 r. w Rybniku) gospodarze, po dwóch bramkach Sebastiana Siwka, zgarnęli komplet punktów. W rewanżu (30. kolejka, 13.05.17 r.) wejherowianie zremisowali 1:1 po bramce Macieja Dampca, która w ogólnym rozrachunku pomogła w utrzymaniu zespołu w II lidze. Poniżej migawki z meczu z Wejherowie:

W trwających rozgrywkach drużyna z Rybnika zajmuje 12. lokatę z dorobkiem 13 punktów (3-4-5; bramki 16-20), z czego aż osiem „oczek” zdobyła na własnym obiekcie (zwycięstwa z Olimpią i Wisłą, remisy z Rozwojem i Gwardią oraz porażka z Garbarnią). W ekipie trenera Rolanda Buchały (33 lata; na stanowisku od końca września br., wcześniej zawodnik ROW-u i asystent trenera) nie ma samodzielnego lidera a ciężar zdobywania bramek wzięło na siebie do tej pory dziesięciu graczy: Dawid Bober, Przemysław Brychlik, Sebastian Musiolik, Mariusz Muszalik, Sebastian Siwek, Kamil Spratek (wszyscy po dwa trafienia) oraz Paweł Jaroszewski, Szymon Jary, Damian Koleczko, Marek Krotofil (po jednym golu).

W ostatnim spotkaniu rybniczanie zremisowali 2:2 w Kluczborku ze spadkowiczem MKS-em. Poniżej możemy zobaczyć skrót tego spotkania:

W kadrze zespołu Szymon Jary może pochwalić się czterema występami dla Odry Wodzisław Śląski, a Sebastian Musiolik pięcioma dla Piasta Gliwice. Jednak w zespole znajduje się dwóch bardzo doświadczonych zawodników, którzy z pewnością są jakością dla całej tej ligi. Mowa o 38-letnim Mariuszu Muszaliku 311 występów i 16 bramek dla GKS-u Katowice, Odry Wodzisław Śląski, Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski (zdobyty Puchar Ligi) i Piasta Gliwice oraz 33-letnim Mariuszu Zganiaczu, który rozegrał 177 spotkań (12 bramek) dla Legii Warszawa (Puchar Ligi), Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Odry Wodzisław Śląski, Korony Kielce i Piasta Gliwice. Liczby mówią same za siebie.

Oprócz wyżej wymienionego Jarego, Musiolika i Muszalika, najwięcej minut w obecnym sezonie rozegrali jeszcze bramkarz Rosa (komplet minut), obrońcy Dawid Gojny, Marek Krotofil i Dawid Bober II, pomocnicy Siwek, Spratek oraz napastnicy Brychlik i Koleczko.

Arbitrem tego spotkania będzie pan Damian Gawęcki z okręgu kieleckiego, dla którego będzie to piąte spotkanie II ligi w tym sezonie. Dotychczas upomniał on zawodników 24 żółtymi kartkami i 3 czerwonymi. Dla młodego sędziego jest to pierwszy poważny sezon na szczeblu centralny, bowiem w ostatnich latach prowadził głównie spotkania III ligi.

 

W TYM MIEJSCU dostępna będzie relacja tekstowa portalu Lajfy.com przeprowadzona na żywo ze stadionu w Rybniku.

 

13. kolejka II ligi w sezonie 2017/2018      ROW 1964 Rybnik – WKS Gryf Wejherowo     14 października br. (sobota) godz. 17:00 stadion przy ul. Gliwickiej 72, 44-200 Rybnik