Ważny krok w kierunku utrzymania wykonany!

Wejherowianie osiągnęli to, co zamierzali i po słabszych wynikach w dwóch ostatnich spotkaniach, znowu wrócili na zwycięską ścieżkę.

Mecz w Legionowie zaczął się kapitalnie, bowiem już w 3. minucie na prowadzenie żółto-czarnych wyprowadził Piotr Okuniewicz, zdobywając tym samym swoją siódmą bramkę w sezonie. Asystę przy tym trafieniu zanotował Maciej Koziara. Jednak radość w obozie gryfitów nie trwała długo i już w 12. minucie gospodarze zremisowali za sprawą Leleno, który wykorzystał podanie Szumilasa. Po niemal 30. minutach kontuzji doznał wcześniej wspomniany Koziara i jeszcze przed przerwą musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Jacek Wicon, który mimo, że w tej rundzie gra mało to był jednym z jaśniejszych postaci zwycięskiego starcia w Tarnobrzegu sprzed dwóch tygodni. Dzisiaj również nie brakowało u niego animuszu i już po chwili groźnie uderzał na bramkę Kowalczyka. Jednak jeszcze przed przerwą wyprowadził on żółto-czarnych na prowadzenie – po rzucie rożnym, nastąpiło zamieszanie w polu karnym a piłka wycofana do Wicona, po bardzo ładnym uderzeniu, znalazła drogę do siatki. W drugiej połowie nie brakowało akcji jednej, jak i drugiej drużyny, a emocji dodało wykluczenie Krzysztofa Wickiego, który w pierwszej odsłonie meczu został ukarany żółtym „kartonikiem”. W 57. minucie dokonał on drugiego przewinienia, nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Mazurka, za co sędzia tych zawodów wykluczył go z dalszej gry. Wejherowianie od tej pory grali bardzo mądrze w defensywie, raz po raz wychodząc do kontry, jednak wynik spotkania już się nie zmienił, a komplet punktów pojechał na Wzgórze Wolności.

Po tym zwycięstwie WKS wskoczył na 13. lokatę w ligowej tabeli i ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, a dokładnie nad Stalą Stalowa Wola.

Kolejne spotkanie gryfici rozegrają już w nadchodzącą środę a ich rywalem będzie ROW 1964 Rybnik. Początek spotkania o godzinie 17:00 na Wzgórzu Wolności.

Legionovia Legionowo – Gryf Wejherowo 1:2 (1:2)

Bramki: 12′ M.Leleno – 3′ P.Okuniewicz, 45′ J.Wicon

żółte kartki: Zaklika, Waleńcik – Wicki

czerwona kartka: Krzysztof Wicki (57. minuta, Gryf, za drugą żółtą)

Legionovia: Bartosz Kowalczyk – Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanič, Maciej Ostrowski (67 Olaf Martynek) – Mateusz Leleno, Konrad Zaklika, Luka Janković (84 Michal Skwarczek), Wojciech Szumilas, Eryk Więdłocha – Grzegorz Mazurek (74 Mario Vasilj)

GRYF: Dawid Leleń – Paweł Brzuzy, Łukasz Nadolski, Krzysztof Wicki, Jan Sobociński, Mateusz Goerke – Paweł Wojowski, Maciej Koziara (31 Jacek Wicon), Piotr Kołc, Michał Ciarkowski – Piotr Okuniewicz (76 Paweł Czychowski)