Ważne trzy punkty! Gryfici wspięli się na „Górę” i na 4. lokatę w tabeli (skrót)

Pierwszy raz w tym sezonie ligowym od pierwszej minuty na boisku pojawił się Krzysztof Wicki i widać było, że brakowało tego typu zawodnika. Mimo, że do najlepszej formy jeszcze daleko to Wicki idealnie grał tyłem do bramki, zastawiał się i odgrywał z „pierwszej piłki”.

Najpierw na prowadzenie wyszli przyjezdni – po świetnym dośrodkowaniu Gicewicza z rzutu wolnego , Sosnowski głową skierował piłkę do bramki Loski. Następnie do głosu doszli gospodarze, którzy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Do remisu doprowadził Osłowski, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego z linii pola karnego, a trzy punkty zapewnił wprowadzony po przerwie Mateusz Kuzimski.

Niestety wielce prawdopodobne jest, że do grona kontuzjowanych na dłuższy czas dołączy Michał Skwiercz, który poważnie ucierpiał w jednym ze starć i po końcowym gwizdku został przewieziony do szpitala. Dalsze badania dadzą odpowiedź, jak poważny był to uraz. Zdrowia Michale!

A już w środę kolejne starcie! Na Wzgórze Wolności tym razem zawita Radomiak Radom. Początek meczu o godzinie 18:00.

Nadwiślan Góra – Gryf Wejherowo 2:3 (2:1)

Bramki: 28′ S.Musiolik 28, 45′ T.Matysek – 9′ F.Sosnowski, 71′ M.Osłowski, 84′ M.Kuzimski

Nadwiślan: T.Loska – J.Grzesik, A.Pluta, M.Bedronka,T.Kocerba – S.Musiolik, D.Kaszok, D.Tront (79′ R.Ziętarski), T.Matysek (75′ D.Ogrocki), A.Kowalczyk (81′ M.Wójcik) – A.Pląskowski.

GRYF: W.Ferra – S.Kowalski (67′ K.Rzepa), P.Kostuch, M.Skwiercz, A.Klimczak (90′ P.Szur) – J.Wicon (46′ M.Kuzimski), M.Osłowski, G.Gicewicz, F.Sosnowski – P.Kołc, K.Wicki (89′ P.Czoska)

sędzia: Michał Górka