Walka z wiceliderem!

W sobotę o godzinie 15:00 na Wzgórzu Wolności odbędzie się bój o drugoligowe punkty w ramach 21. kolejki spotkań. Na przeciwko siebie staną jedenastki wejherowskiego Gryfa i Rakowa Częstochowa.

Raków, dopiero przed tygodniem, zaliczył pierwszą sezonową porażkę (0:1 u siebie z GKS-em Bełchatów) i przy zwycięstwie Odry Opole, oddał jej pierwsze miejsce w ligowej tabeli, samemu lokując się punkt za jej plecami (tyle samo „oczek” ma Radomiak). Poniżej bramka sprzed tygodnia:

Do tamtego momentu ich gra i wyniki prezentowały się bardzo dobrze: jedenaście zwycięstw i osiem remisów (bramki 38-15) pozwoliły zgromadzić 41. punktów. Zdecydowanie lepiej prezentują się u siebie (7-2-1, bramki 21:6) niż na wyjazdach (4-6-0, bramki 17:10) a ciężar zdobywania goli rozkłada się na kilku zawodników. Do czołówki należą: Rafał Figiel, Przemysław Oziębała oraz Tomáš Petrášek. Każdy z nich odnotował po sześć trafień. Za nimi jest Adam Czerkas z pięcioma bramkami na koncie.

W jesiennym starciu pomiędzy sobotnimi rywalami górą byli częstochowianie, którzy na własnym boisku wygrali aż 4:1 po bramkach Petraska, Malinowskiego, Oziębały i Figla. Honorowe trafienie dla WKS-u zanotował Przemek Szur, który zasilił w przerwie między rundami szeregi III-ligowego GKS-u Przodkowo. W Częstochowie Gryf kończył spotkanie w dziesięciu, bowiem po dwóch żółtych kartkach Piotr Kołc musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Poniżej bramki z tamtego spotkania:

Podczas zimowych przygotowań drużyna Rakowa odbyła aż dwa zgrupowania (Wałbrzych i Kleszczów), co pokazuje tylko, że poważnie myśli o awansie do I ligi. W tym czasie rozegrali również osiem gier kontrolnych (w tym z ekstraklasową Wisłą Kraków czy I-ligowcami z Głogowa, Olsztyna, Kluczborka, Katowic oraz Bielsko-Białej), w których odnieśli trzy zwycięstwa, czterokrotnie remisowali i raz ponieśli porażkę:

  • Wisła Kraków 2:0,
  • Chrobry Głogów 0:1,
  • MKS Kluczbork 3:2,
  • Stomil Olsztyn 1:1,
  • GKS Katowice 0:0,
  • Widzew Łódź 0:0,
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2,
  • Skra Częstochowa 1:0.

W kadrze zespołu doszło do paru roszad, a na największą uwagę zasługuje zakontraktowanie 34-letniego pomocnika, Tomasza Wróbel. Ów zawodnik był swojego czasu podporą GKS-u Bełchatów, dla którego wystąpił w 171 spotkaniach na najwyższym ligowym poziomie w Polsce, w trakcie których zdobył 15 bramek. Poza tym graczem warto zwrócić uwagę również na wcześniej wspomnianych graczy: Piotra Malinowskiego oraz Adama Czerkasa. Obaj 32-latkowie mogą pochwalić się występami w Ekstraklasie: pierwszy z nich uzbierał 133 spotkania i 3 bramki w barwach Górnika Zabrze oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała a drugi 55 spotkań i 10 trafień dla Odry Wodzisław Śląski i ŁKS-u Łódź.

Arbitrem tego spotkania będzie pan Marcin Liana z okręgu bydgoskiego, który w tym sezonie prowadził m.in. spotkanie w 7. kolejce pomiędzy Gryfem a Polonią Warszawa (0:0) a w zeszłym z GKS-em Tychy (0:1).

Wszystkich serdecznie zapraszamy w sobotę na Wzgórze Wolności!