W Wielką Sobotę z Siarką Tarnobrzeg

W sobotę o godzinie 13:00 jedenastki wejherowskiego Gryfa oraz tarnobrzeskiej Siarki wybiegną na boisko stadionu na Wzgórzu Wolności, aby powalczyć o punkty w ramach 23. kolejki II ligi. Gryfici zajmują 16. miejsce w tabeli z 19 punktami na koncie (5-4-13, bramki 21-39). Z kolei Siarka znajduje się na 7. lokacie z dorobkiem 33 punktów (10-3-9, bramki 31-32).

Gryfici ostatni mecz ligowy przegrali pechowo po dwóch rzutach karnych z Radomiakiem Radom 1:2. Bramkę honorową dla naszego zespołu zdobył wówczas Mateusz Kuzimski. Tarnobrzeżanie, w bardziej dramatycznych okolicznościach, bowiem tracąc bramkę w doliczonym czasie gry drugiej połowy, doznali porażki na własnym boisku z Błękitnymi Stargard Szczeciński. W pierwszych trzech meczach wiosennych tylko raz wygrali: na inaugurację po rzucie karnym Stępnia ze Stalą Stalowa Wola. Następnie przyszła porażka 1:3 z Rakowem oraz wyżej wspomniana z Błękitnymi. Ich bilans meczów wyjazdowych nie jest zbyt okazały, bowiem na jedenaście spotkań, wygrali cztery, dwa zremisowali oraz doznali sześciu porażek przy 16 strzelonych bramkach oraz 21 straconych.

Najlepszymi strzelcami zespołu są Szymon Martuś (8 trafień) oraz Daniel Koczon (6). 34-letni Koczon, będący pomocnikiem, jest również najbardziej doświadczonym graczem Siarki – zanotował 21 spotkań (1 bramka) w Ekstraklasie w barwach Piasta Gliwice w sezonie 2008/09.

W rundzie jesiennej gryfici polegli w Tarnobrzegu 1:2. Bramki dla gospodarzy padły po uderzeniach Koczona oraz Buczka a trafienie dla WKS zanotował wtedy, nieobecny już w klubie, Przemysław Kostuch. Poniżej skrót tamtego spotkania:

Warto zaznaczyć, że ostatnio zawodnikiem Siarki Tarnobrzeg był 22-letni Kamil Jakubowski, który przed tą rundą zasilił żółto-czarne szeregi.

Rozjemcą tego spotkania będzie 28-letni, pochodzący z Olsztyna, pan Karol Rudziński, który dwukrotnie w tym sezonie sędziował mecze Gryfa. Najpierw na Wzgórzu Wolności mecz 15. kolejki z Rakowem (1:3) a następnie mecz 18. kolejki w Legionowie (1:1).

 

Poniżej skrót z ostatniego, przegranego meczu Siarki z Błękitnymi: