W niedzielę z silnym Radomiakiem

W najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 w Radomiu lokalny Radomiak podejmie Gryfa Wejherowo w ramach 15. kolejki spotkań II ligi.

W ubiegłorocznych rozgrywkach Radomiak zajął 8. lokatę z dorobkiem 50 punktów (czternaście zwycięstw, osiem remisów i dwanaście porażek, bramki 44-34). Wówczas gryfici dwukrotnie ulegli rywalowi: na własnym boisku 0:1 (bramka Brazylijczyka Leandro) a na wyjeździe 1:2 (honorowa bramka Kuzimskiego, a dla gospodarzy dwukrotnie Chrabąszcz). Najlepszym strzelcem drużyny z Radomia był wtedy wyżej wymieniony Brazylijczyk, zdobywca 14 goli. 

Poniżej skróty obu spotkań z sezonu 2015/2016:

Prezesem Klubu jest były arbiter międzynarodowy, a obecnie ekspert programów piłkarskich stacji telewizyjnej Canal+, pan Sławomir Stempniewski. Trenerem pierwszej drużyny jest czeski szkoleniowiec Verner Lička, który w przeszłości prowadził m.in. Polonii Warszawa, Wisły Kraków czy Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Z drużyną spod Wawelu zdobył w 2005 roku Mistrzostwo Polski.

W kadrze zespołu najbardziej doświadczonym graczem jest 31-letni obrońca Tomasz Lisowski (134 spotkania w Ekstraklasie oraz 3 bramki dla Amicy Wronki, Górnika Łęczna, Widzewa Łódź, Korony Kielce i Pogoni Szczecin). Poza nim znajdziemy jeszcze 28-letniego pomocnika Mateusza Stąporskiego (29 spotkań, 1 bramka; ŁKS Łódź, Korona Kielce, Podbeskidzie Bielsko-Biała).

W obecnym sezonie radomianie na tą chwilę zajmuję 3. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 25 punktów, na co złożyło się siedem zwycięstw, cztery remisy i trzy porażki (bramki 16-15). Zdecydowanie lepiej punktują na własnym obiekcie, gdzie odnieśli pięć zwycięstw i tylko jedną porażke (bramki 10-6). Najwięcej bramek dla Radomiaka zdobył oczywiście Leândro (osiem; lider klasyfikacji strzelców). Pozostali strzelcy to: Mateusz Stąporski (dwa trafienia), Chinonso Agu, Kamil Cupriak, Maciej Filipowicz, Karol Kucharski, David Kwiek oraz Maciej Świdzikowski (wszyscy po jednym golu).

Trzon zespołu w trwającej kampanii tworzą: zaledwie 19-letni bramkarz Adrian Szady, Grudniewski, Gurzęda, Kościelny, Sulkowski, Brągiel. Ci zawodnicy wystąpili niemal w każdym spotkaniu w pełnym wymiarze czasowym. Do tego grona śmiało możemy zaliczyć jeszcze Kwieka.

Arbitrem na to spotkanie został wyznaczony pan Rafał Rokosz z Katowic, który w tym sezonie prowadził cztery spotkania II ligi, a w ubiegłorocznych rozgrywkach sędziował Gryfowi dwukrotnie – w 6. kolejce w Tarnobrzegu z Siarką (porażka 1:2) oraz 26. kolejce w Zambrowie z Olimpią (0:0).

Poniżej skrót ostatniego, wygranego w Bełchatowie z GKS-em spotkania Radomiaka: