W niedzielę do Wejherowa przyjedzie liderująca Siarka

Drugi raz z rzędu podopieczni trenera Zbigniewa Szymkowicza zagrają swój mecz ligowy w niedzielę. Jednak, po ubiegłotygodniowej porażce w Siedlcach, nie będzie łatwo o poprawę nastrojów. Na Wzgórze Wolności przyjeżdża bowiem lider, Siarka Tarnobrzeg. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 16:00.

Trwający sezon jest siódmym z rzędu na poziomie II ligi dla zespołu z Podkarpacia, który został na tym szczeblu od sezonu 2012/2013 (mimo, że zajął ostatnie miejsce w tabeli), kiedy to utrzymał się kosztem Polonii Warszawa, która zrezygnowała ze starań o licencję. W kolejnych sezonach Siarka zajmowała kolejno: 3. (dwa punkty dzieliły ją od awansu), 12. i dwukrotnie 6. miejsce.

W zeszłorocznych rozgrywkach podopieczni Włodzimierza Gąsiora (na stanowisku od kwietnia 2015 roku) zajęli ostatecznie 7. pozycję w tabeli, wyprzedzając wejherowian zaledwie o jedno „oczko” i dwie lokaty. Zawodnicy uzbierali 47 punktów (14-5-15) przy bilansie bramkowym 49-49. Najlepszym strzelcem zespołu, z ośmioma bramkami na koncie, był niespełna 21-letni dziś Krzysztof Ropski. Jednak w dwumeczu lepiej zaprezentowali się żółto-czarni, którzy jesienią zremisowali na własnym obiekcie 2:2 po trafieniach Gabora i Wickiego, a w rewanżu zdobyli komplet punktów dzięki bramkom, nieobecnych już dzisiaj na Wzgórzu (podobnie do Gabora), Okuniewicza i Ciarkowskiego. Poniżej skróty obu spotkań:

W chwili obecnej tarnobrzeżanie samodzielnie okupują fotel lidera II ligi z szesnastoma punktami na koncie (gryfici uzbierali ich jedenaście), na co złożyły się następujące rezultaty:

  • 1:0 z Ruchem Chorzów (bramka Radulja),
  • 0:2 z GKS-em Bełchatów,
  • 1:0 z Olimpią Grudziądz (Radulj),
  • 2:0 z Olimpią Elbląg (Nadolski, Gębalski),
  • 1:0 z Rozwojem Katowice (Gębalski),
  • 2:2 ze Zniczem Pruszków (Radulj x 2),
  • oraz 3:0 ze Stalą sprzed tygodnia (Gębalski x 2, Kubowicz).

Jak cała trwająca runda, tak ostatnie spotkanie pokazało zgrany kolektyw Siarki, która nie pozostawiła złudzeń Stali i w odstępie zaledwie sześciu minut pierwszej połowy zdobyła trzy bramki, z czego dwie były autorstwa byłego zawodnika i kapitana zespołu ze Stalowej Woli, Adriana Gębalskiego:

Przed sezonem nie dokonano znacznych rotacji w szerokiej kadrze. Pożegnano co prawda drugiego najlepszego strzelca, Mateusza Brozia (obecnie Sokół Ostróda) a Kamil Cupriak zerwał więzadło krzyżowe w trakcie przedsezonowych przygotowań, ale pozyskano zawodników, którzy z miejsca wskoczyli do pierwszego składu: zaledwie 18-letniego Maika z Wisłoki Dębica i 19-letniego Drobota z Resovii Rzeszów, 25-letniego Dudę ze Stali Rzeszów czy niezwykle doświadczonego, jeszcze do niedawna zawodnika i drugiego kapitana wejherowskiego zespołu, Łukasza Nadolskiego, który pełni również rolę asystenta trenera Gąsiora. Nadolski w przeciągu 2,5 letniego pobytu na Wzgórzu rozegrał dla WKS-u 81 spotkań, w których zanotował siedem trafień.

Jednak zarówno Nadolskiego, jak i Maika, nie ujrzymy w niedzielnym starciu. Pierwszy z nich nie doszedł jeszcze do siebie po kontuzji, którą odniósł w meczu ze Zniczem, a drugi pauzuje za nadmiar żółtych kartek.

Po internetowych wpisach widać, że Siarka z szacunkiem podchodzi do Gryfa, zaznaczając, że przed własną publiką wejherowianie w tym sezonie jeszcze nie przegrali (a zanotowali zaledwie dwie domowe porażki na przekroju całego roku kalendarzowego) a szczególną „bronią” WKS-u są stałe fragmenty gry, po których żółto-czarni zdobyli siedem z dwunastu dotychczasowych bramek.

 

Rozjemcą tego spotkania będzie pan Karol Rudziński, 30-latek z Olsztyna, który w tym sezonei prowadził dwa spotkania na tym szczeblu rozgrywkowym: Znicza z Elaną (0:2; cztery żółte kartki) oraz Olimpii Grudziądz ze Skrą (4:0; trzy upomnienia). Arbiter prowadził aż sześć spotkań gryfitów w ostatnich trzech sezonach: w sezonie 2017/2018 domowe batalie właśnie z Siarką (2:2; bez żadnej kartki w całym spotkaniu) i Garbarnią (2:2), w sezonie 2016/2017 również w Wejherowie z ROW-em 1964 (1:1) oraz w kampanii 2015/2016 na wyjeździe przeciwko Legionovii (1:1) oraz dwa spotkania w Wejherowie z Rakowem Częstochowa (1:3) oraz ponownie z Siarką (2:0).

 

8. kolejka II ligi w sezonie 2018/2019     WKS Gryf Wejherowo – Siarka Tarnobrzeg     2 września br.(niedziela) godz. 16:00 stadion przy ul. Wzgórze Wolności 1, 84-200 Wejherowo