W końcu zwyciężyć! Pojedynek z beniaminkiem w Częstochowie (II liga)

Jutro od godziny 16:00 wejherowianie będą walczyć o przełamanie fatalnej passy i wyjście z wiosennego impasu. Ostatnie pięć pojedynków to zaledwie jeden remis i aż cztery porażki. Teraz naprzeciwko nich stanie jeden z beniaminków II ligi, Skra Częstochowa, plasująca się w samym środku tabeli, na 9. pozycji.

Częstochowianie mają przewagę ośmiu punktów nad WKS-em i z 35 zdobytych do tej pory punktów, aż 24 zdobyli na własnym terenie. Podopieczni trenera Pawła Ściebury (na stanowisku od końca stycznia) nie strzelają jednak wielu bramek (25) i pod tym względem są czwartą najsłabszą siłą w tych rozgrywkach. Natomiast najlepszym snajperem drużyny jest zdobywca 9 bramek, Damian Nowak, który w generalnej klasyfikacji strzelców zajmuje 4. miejsce.

W jesiennym spotkaniu obu ekip (10. kolejka) górą byli przyjezdni, którzy zgarnęli komplet punktów po trafieniu Kiecy:

Skra w ostatnich tygodniach zanotowała dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki. Po powrocie na ligowe boiska najpierw musiała uznać wyższość grudziądzkiej Olimpii (0:4), następnie wygrała z tą z Elbląga (2:1) i zanotowała remis w Katowicach (1:1). Dwa tygodnie temu przegrała na własnym obiekcie z dobrze dysponowanym Zniczem (2:4) a w minionej kolejce sprawiła swoim fanom miłą niespodziankę, zgarniając trzy punkty po potyczce w Boguchwale ze Stalą (4:1).

Żółto-czarni przystąpią do tego pojedynku mocno osłabieni z powodu kartek i kontuzji czołowych zawodników. Z pewnością stoczą ciężki bój, który będzie próbą charakteru dla drużyny, jak i możliwe, że szansą dla wejherowskich juniorów, którzy zostali ostatnio włączeni do seniorskiej kadry (Kwidziński, Baranowski, Domachowski, Formella).

 

Spotkanie będzie prowadził pan Mirosław Górecki. Dla 46-latka z Katowic będzie to dopiero drugi mecz na tym szczeblu w trakcie sezonu 2018/19. W ramach 24. kolejki sędziował spotkanie Resovii z Widzewem (1:1), w trakcie którego upomniał zawodników trzema żółtymi kartkami i odgwizdał dwa rzuty karne (oba dla gospodarzy).

 

27. kolejka II ligi w sezonie 2018/2019     Skra Częstochowa – WKS Gryf Wejherowo     06 kwietnia br. (sobota) godz. 16:00 stadion przy ul. Loretańskiej 20, 42-226 Częstochowa