W końcu zwyciężyć! Ostatni z czterech akcentów w tym sezonie (relacja na żywo)

Wejherowianie już jutro postarają się poprawić swoje ostatnie dokonania, gdyż w ostatnich pięciu kolejkach wygrali oni tylko jeden mecz. O godzinie 17:00 w Tarnobrzegu zmierzą się z Siarką.

Siarka okupuje 5. lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 44 punktów na koncie. O ile żółto czarni w ostatnich pięciu spotkaniach zanotowali jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki, o tyle tarnobrzeżanom wiedzie się jeszcze gorzej – jedno zwycięstwo i aż cztery porażki spowodowały, że do miejsca premiowanego barażem tracą już siedem punktów a za swoimi plecami mają Olimpię Elbląg (punkt straty) i Błękitnych Stargard (trzy punkty straty). Ostatnie ligowe pojedynki Siarki kończyły się następująco:

  • 0:3 z GKS-em Bełchatów,
  • 0:1 z Wartą Poznań,
  • 0:3 z Olimpią Elbląg,
  • 1:0 z Polonią Warszawa,
  • 3:4 z Odrą Opole.

Do tej pory drużyna wygrała 12 spotkań, 9 zremisowała i 9 wygrała przy bilansie bramkowym 46-43. Zdecydowanie lepiej punktują na własnym obiekcie (8-5-2, bramki 25-14) niż na wyjazdach (4-4-7, bramki 21-29). Najlepszymi strzelcami zespołu są: Michał Żebrakowski (zanotował osiem  trafień), Daniel Koczon, Marcin Stefanik (po siedem bramek).

Zespół Siarki jest najmłodszym zespołem w lidze, wielu zawodników urodziło się w latach 1997-1998, przez co Klub przewodzi bezapelacyjnie w klasyfikacji projektu Pro Junior System (punkty przyznawane za udział w spotkaniach młodzieżowców i wychowanków). Z kolei najbardziej doświadczonym zawodnikiem jest właśnie 35-letni pomocnik Koczon, który zanotował 21 spotkań (jedno trafienie) w barwach ekstraklasowego Piasta Gliwice w sezonie 2008/2009.

Jesienią zeszłego roku obie drużyny podzieliły się punktami, bowiem na Wzgórzu Wolności padł remis 2:2. Mimo, że wejherowianie wyszli na prowadzenie w tamtym starciu to stracili zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu. Dla Gryfa na listę strzelców wpisali się Michał Marczak i Dawid Tomczak, a po stronie Siarki Krzysztof Ropski i Daniel Koczon. Poniżej skrót tego spotkania:

Sędzią środowego meczu będzie pan Robert Marciniak, 39-latek urodzony w Chełmie, który w tym sezonie prowadził już jedenaście spotkań na poziomie II ligi. Mecz Siarki prowadził w trwających rozgrywkach raz (w 13. kolejce), kiedy tarnobrzeżanie podejmowali GKS Bełchatów, z którym przegrali 1:2.

Nomen omen, w ostatniej ligowej kolejce, Siarka również uległa zespołowi GKS-u, tym razem w Bełchatowie, 0:3. Poniżej skrót tamtego spotkania:

 

Portal Lajfy.com przeprowadzi relację tekstową na żywo z konfrontacji w Tarnobrzegu. Początek relacji przed godziną 17:00, a link do relacji TUTAJ.