W końcu przełamanie !

Gryfici, po upokarzającej serii jedenastu meczów bez zwycięstwa, w końcu dopięli swego i wywalczyli trzy punkty na trudnym terenie w Stargardzie Szczecińskim, spychając tym samym ekipę Błękitnych na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Był to sukces wywalczony w bólach, po bardzo zaciętym meczu, gdzie w pierwszej połowie przeważali wejherowianie a w drugiej gospodarze. Jednak więcej dogodnych sytuacji stworzyli sobie żółto-czarni, szczególnie w drugiej połowie, kiedy nastawili się na grę z kontrataku, a sam Mateusz Kuzimski znalazł się w czterech bramkowych sytuacjach, niestety nie wykorzystując żadnej z nich. Zwycięska bramkę, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Klimczaka, zdobył strzałem głową Krzysztof Wicki. Jest to jego czwarta bramka w tym sezonie.

 

Błękitni Stargard Szczeciński – Gryf Wejherowo 0:1 (0:1)

Bramka: 12′ K.Wicki

czerwona kartka: 86′ M.Kuzimski (za drugą żółtą)

 

Błękitni: Marek Ufnal – Franciszek Siwek, Tomasz Pustelnik, Patryk Baranowski (46 Radosław Wiśniewski), Rafał Gutowski – Bartosz Flis (84 Jakub Okuszko), Maciej Liśkiewicz, Maciej Kazimierowicz, Patryk Bednarski, Bartłomiej Zdunek (60 Michał Magnuski) – Robert Gajda (71 Piotr Wojtasiak)

GRYF: Wiesław Ferra – Michał Skwiercz, Przemysław Kostuch, Maciej Osłowski, Adrian Klimczak- Filip Sosnowski, Jacek Wicon (90 Jakub Giec), Piotr Kołc, Paweł Czoska (63 Maciej Szymański), Jacek Kusiak (46 Mateusz Kuzimski) – Krzysztof Wicki (75 Michał Fierka)

 

sędzia: Maciej Mikołajewski